Kalnų filmų festivalis

Esate originalaus kino mėgėjas, bet jau pavargote nuo kino ekranus užplūdusio popkorninio šlamšto? Lapkričio 25 – 30 dienomis visus, ištroškusius nuotykių ir adrenalino, Lietuvos alpinizmo asociacija ir Forum Cinemas Vingis kviečia į pirmąjį „Kalnų filmų festivalį - simpoziumą“. Penkis vakarus didžiajame ekrane bus rodomi Lietuvos ir Latvijos nutrūktgalvių keliautojų sukurti mėgėjiški filmai. Nuo Ugandos iki Indijos, nuo Špicbergeno iki Jordanijos, nuo Užpoliarės sniegynų iki dykumų, nuo aukščiausių kalnų iki povandeninio pasaulio. Filmai persunkti įspūdingomis, neapsakomai gražiomis ir sunkiai pasiekiamomis Pasaulio vietomis. O adrenalino ištroškę filmų herojai ne tik stos į kovą su gamtos stichijomis, bet ir pabandys jas prisijaukinti. Kaip jiems sekėsi, sužinosite tik atvykę į kino salę. Viena iš festivalio sąlygų – filmai nedemonstruoti viešai.

Festivalio programa sudaryta taip, kad apjungtų panašios tematikos filmus. I - II dienos bus skirtos kalnų kelionėms ir žygiams. IV diena subalansuota uolų laipiotojams ir šiam smarkiai populiarėjančiam sportui. V dieną laukinėse kalnų upėse šėls geriausi irklo broliai. Festivalio finiše bus rodomas T. Zuzevičiaus meninis dokumentinis filmas apie povandeninių paslapčių tyrinėjimą bei nuotykiai keturračiais motociklais Afrikos kalnuose ir dykumose.
Ar pastebėjote, kad kožko dar trūksta? Teisingai! Lapkričio 27 vakaras abejingų nepaliks. Į didįjį ekraną atvyksta garsusis REEL ROCK Film TOUR. Geriausiai nufilmuotos šešios 2011 metų kalnų istorijos privers aiktelėti iš nuostabos ne vieną!
Bilietai kino teatro kasose pasirodė pirmadienį (lapkričio 27d) ir kainuoja 10Lt. Į Reel Rock film Tour - 15Lt. Visų kino seansų pradžia - 20:30.

Kalnų filmų festivalio programa

Lapkričio 25 diena - Kalnų kelionių filmai

SEPTYNIOS BELUCHOS DIENOS
Altajus – legendomis apipintas mistiškas, pilnas pirmykščio grožio kraštas, kurio aukščiausia vieta -ledo, sniego ir baltų kalnų slepiamas Beluchos kalnas (4506 m).
Lietuvos keliautojų sąjungos suburta komanda papuola į baltas Beluchos kalno valdas, kelias dienas prausiama sniegu, kol kalnas leidžia prisiartinti...
Metai: 2010
Vieta: Rusija, Altajaus kalnai, kalnas Belucha
Trukmė: 12 min.
Kalnų žygis
Lietuva

MES NE VIENI
Kelionė po Jordanija. Žygio įvairovė – dykuma, kalnai, tarpekliai, jūros ir kultūra.  Netikėtumai ir nuotaikos.
Metai: 2011
Vieta: Jordanija, Wadi Rum, Jebel Rum, Wadi Feid, Negyvoji jūra, Wadi Hasa
Trukmė: 37 min.
Įvairiapusis žygis
Lietuva

VIRVĖ LAISVA  ARBA KAUKAZO LAISVĖJE
Filmo dalyviai 2011 m. liepos 7-31 d.  keliavo Centriniame Kaukaze, Rusijoje ir vykdė  sudėtingą sportinį kalnų - alpinistinį žygį. Filme atskleidžiami dalyvių įspūdžiai, nuotykiai, techninių kopimų elementai, nuostabūs Kaukazo kalnų vaizdai.
Metai: 2011
Vieta: Rusija, Kabardino Balkarija, Centrinis Kaukazas
Trukmė: 25 min.
Kalnų - alpinistinis žygis
Lietuva

INDIJA 2009 LADAH-ZANSKAR
Filmas pasakoja apie žygį po Indiją maršrutu Lamayuru-Rangdum per Prinkiti-la (3750), Yogma-la (4700) ir Kanji-la (5150) perėjas, atgal grįžtant per Kargil ir Srinagar.
Laukinis kraštas su dulkėtais keliais, kuriame gyvena darbštunaujas failass ir draugiški žmonės, visų kelių aklavietė atsiremianti į septyniatūkstantuku  viršūnes, vieta kur sunku patekti, bet dar sunkiau išvažiuoti nepalikus savo širdies gabalėlio.
Metai: 2009
Vieta: Šiaurės Indija
Trukmė: 12 min.
Kalnų žygis
Latvija

TETRIS
Vieta: Norvegija
Trukmė: 14 min.
Vandens žygis
Latvija (rusų kalba)

ŽYGIS PO MĖNULIO KALNUS
Apie kelionė į trečią pagal aukštį Afrikos kalną Margherita (5109 m) (Uganda/Kongas), į patį gražiausią kalną Afrikoje, į pati gražiausią (mano matytą) penkiatūkstantuką Pasaulyje, pačiu gražiausiu treku.
Vieta: Uganda
Trukmė: 22 min.
Kalnų žygis
Lietuva

Lapkričio 26 diena - Kalnų žygiai

MY FRIENDS ARE ANIMALS
Metai: 2009
Vieta: Altajus, Estija
Trukmė: 4 min.
Plaukimas
Latvija

LADAKO BLIUZAS
Filmas apie žygį po Zanskar kalnagūbrį Ladako regione. Aštuonių dienų kalnų žygis per šešias aukštas perėjas. Kurių aukštis kartais viršydavo penkis kilometrus.  O žygio kulminacija – plaukimas Zanskar upe.
Metai: 2011
Vieta: Indija, Ladak
Trukmė: 30 min.
Kalnų žygis ir plaukimas
Lietuva

NEPALAS
Vieta: Nepalas
Trukmė: 4 min.
Latvija

MNICH
Ilgas savaitgalis Tatruose. Nuostabiai gražus Marskoe Oko slėnis. Tikslai, oro sąlygos ir norai nesutampa. Bet noras suderinti vis vien išlieka. Apie techninį įkopimą į Mnich viršūnę.
Metai: 2011
Vieta: Lenkija, Aukštieji Tatrai
Trukmė: 6 min.
Lietuva

KEBNEKAISE
Metai: 2011
Vieta: Švedija
Trukmė: 10 min.
Žiemos žygis
Lietuva

ŠIAURĖ
Vieta: Skandinavija
Trukmė: 3 min.
Žiemos žygis
Lietuva

LYNGENAS
Metai: 2010
Trukmė: 3 min.
Žiemos žygis
Lietuva

ŠPICBERGENAS 2010 – POLIARINĖ EKSPEDICIJA ŠPICBERGENE
Tai filmas apie lietuvių žygeivių grupės ekspediciją slidėmis ir jėgos
aitvarais po atšiauriąją Špicbergeno salą, esančią Arkties vandenyne. Ši sala priklauso amžinam įšalui, baltiesiems lokiams, pasiutusioms pūgoms ir stingdančiam speigui.
Metai: 2010
Trukmė: 11 min.
Žiemos žygis
Lietuva

MUJA
Pietų Mujos kalnagūbris yra centrinėje Užbaikalės dalyje, Buriatijos teritorijoje.
Metai: 2009
Trukmė: 17 min.
Žiemos žygis
Lietuva

Muja

Lapkričio 27 diena - REEL ROCK Film TOUR

Šeštus metus iš eilės, skatindami profesionalius outdoor kino operatorius, rinko geriausius kalnų tematikos filmus. Jūsų dėmesiui - šeši švieži Reel Rock 2011 metų filmai!

Lapkričio 28 diena - Uolų laipiojimas

DZEUSO KALNAS
Sportinio laipiojimo mėgėjai greičiausiai neras geresnės vietos kaip Prancūzijos pietinė dalis. Ten kas kelios dešimtys kilometrų stūgso vienos gražiausių uolų, puikiai tinkančių sportiniam laipiojimui. 4 draugai aplankė vieną žinomiausią ir populiariausią vietą Ceuse. Ceuse, kaip mes praminėm, tai Dzeuso kalnas, 3 km nenutrūkstanti uola ant pačios kalno viršūnės. Lipti tenai tai nuostabus jausmas, bet kas pabandęs lipti ant Ceuse uolos ją iškart įsimyli ir nori ten grįžti kiekvieną vasarą. Taip nutiko ir mums...
Filme matysite stipriausius Lietuvos ir Baltijos šalių uolų laipiotojus Kiprą Baltrūną ir Vilimantą Petrašiūną.
Metai: 2010
Vieta: Prancūzija, Ceuse
Trukmė: 10 min.
Uolų laipiojimas
Lietuva

MELLOBLOCCO
Melloblocco tai vienas didžiausių boulderingo festivalių pasaulyje. Čia susirenka per 2000 šio laipiojimo mėgėjų iš viso pasaulio, organizatoriai parengia iki 10 specialių boulderingo trasų, kuriose gali varžytis patys stipriausi festivalio dalyviai. Boulderingas tai laipiojimo rūšis kai lipama ant didelių akmenų apsaugai naudojant ant žemės pasidedant čiūžinius. Lipikai bando įveikti stačius, o kartais net į neigiamą pusę pasvirusius uolos reljefus. Stengiamasi išsilaikyti vien pirštų galais ant mažų uolos atbrailų.  Tačiau Melloblocco nėra vien varžybos, tai didelis laipiojimo sporto bendruomenės susitikimas vienoje gražiausių Europos vietų Val Masino slėnyje, vietinių vadinamu Europos Josemitais.
Metai: 2011
Vieta: Italija, Val Masino
Trukmė: 5 min.
Uolinis laipiojimas
Lietuva

CLIMBING IN SWEDEN
Trumpas filmas skirtas draugams, kartu laipiojusiems uolomis Švedijoje.
Metai: 2011
Vieta: Švedija, Bistaberget uola
Trukmė: 5 min.
Uolų laipiojimas
Lietuva

SEQUENCE 1 BULDOZERIS
Laipiojimo varžybų akimirkos
Vieta: Vilnius
Trukmė: 6 min.
Laipiojimas
Lietuva

ARBARRACIN
Uolinis laipiojimas Ispanijos regione.
Metai: 2009
Vieta: Ispanija
Trukmė: 20 min.
Uolinis laipiojimas
Lietuva

LIKIMO PIRŠTAI
Gerai praleistas laikas Sulov uolų laipiojimo rajone. Tiesą sakant, neapsieita be traumų.
Metai: 2010
Vieta: Slovakija, Sulov
Trukmė: 12 min.
Uolų laipiojimas
Lietuva

LIETUVOS BOULDERINGO TAURĖ 2010 II ETAPAS
Lietuvos padangėje nuo 2007 metų vykdomas Lietuvos sudėtingo laipiojimo uolomis (boulderingo) varžybų ciklas - Lietuvos boulderingo taurė. 2010 metais II etapas vyko Klaipėdoje. Kaip jas pamatė gera Klaipėdos kalnų sporto klubo gerbėja, kelionių mėgėja ir puiki operatorė bei režisierė Birutė - pasižiūrėkit, bus smagu !
Metai: 2010
Vieta: Lietuva, Klaipėda, laipiojimo uolomis varžybos Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro kalnų sporto salėje.
Trukmė: 27 min.
Sportinis laipiojimas
Lietuva

Lapkričio 29 diena - Vandens žygiai

KRIOKLYS
Vieta: Jagala krioklys, Estija
Metai: 2008
Trukmė: 5 min.
Vandens žygis
Latvija

NEATRASTAS ALTAJUS
Čia kalnų keteros apaugusios medžiais. Čia auga auksinė šaknis. Čia krenta kosminių raketų nuolaužos. Čia galima aptikti uolienų spinduliuojančių gama diapazone. Čia teka kalnų upės. Auksiniai kalnai. Altajus. Vis dar neatrastas Altajus. Keliautojų klubo "Kitokie maršrutai" videofilmas apie kelionę kalnų upėmis (Kumyru ir Korgonu) Altajuje.
Metai: 2009
Vieta: upės Kumyras, Korgonas ir Čaryšas Vakarų Altajaus kalnuose, Korgono kalnagūbryje, Altajaus krašte ir Altajaus respublikoje (Rusijos federacija).
Trukmė: 48 min.
Vandens žygis
Lietuva

NEPALAS 2010
Filmas apie plaukimą Nepale V kategorijos upe.
Metai: 2010
Trukmė: 18 min.
Vandens žygis
Lietuva

LT „PYRAGĖLIAI “ KUTSOJE
Tai 4-5 sudėtingumo kategorijos vandens žygis Murmansko srityje, Rusija. Tai vienas sudėtingiausių ir įdomiausių vandens maršrutų  europinėje Rusijos dalyje, o upė Krasnenskaja dėl savo sudėtingumo neoficialiai vadinama „Karelijos Baškausas“.
Metai: 2006
Vieta: Rusija
Trukmė: 9 min.
Vandens žygis
Lietuva

SAREKAS
Skandinavijos Užpoliarėje yra kalnai, apie kuriuos nedaugelis yra girdėję. Juose prasideda sraunios upės, nešančios savo ledinius vandenis link Baltijos jūros krantų. Tačiau Sareko kalnuose vandens keliautojai yra reti svečiai, todėl dauguma šių kalnų upių išlieka neatrastomis ir nežinomomis. Tai filmas apie keturių Lietuvos vandenininkų nuotykius vidurnakčio saulės ir balto vandens šalyje.
Metai: 2011, birželio vidurys.
Vieta: Švedijos Užpoliarės kalnai, Sareko masyvas.
Trukmė: 27 min.
Kombinuotas pėsčiųjų, vandens, kalnų žygis
Lietuva

SNĖŽNAJA
Vandens žygis Chamardabano kalnagūbryje. V kategorijos plaukimas.
Metai: 2011
Vieta: Rusija
Trukmė: 20 min.
Vandens žygis
Lietuva

Lapkričio 30 diena - Kalnų filmų festivalio pabaiga

SMARAGDO ŠALIS
Gyvename sudėtingame laikotarpyje: technologijos, kurios turėtų palengvinti mūsų gyvenimą po truputį atimą jį iš mūsų, vis daugiau dalykų mes mokame savarankiškai. Visi aplinkui skuba, niekas neturi laiko stabtelti ir apsidairyti. Kai sąmoningai arba ne šiek tiek sulėtėjame - nustembame: kiek daug nuostabių dalykų šalia. Tie dalykai visada buvo šalia, visą mūsų gyvenimą, jei ne ilgiau.
Kovojame siekiant apsaugoti ir išsaugoti gražiausius ir unikaliausius dalykus, bet tai gerokai sudėtingiau, nei būti "ekologišku".
23 metus nardantis dr. Vytis Vilkas tam atidavė visą savo gyvenimą. Apibendrinančios išvados - ne pačios maloniausios. Norint saugoti ir tausoti gamtą ir aplinką reikia pradėti nuo susilaikymo - nedaryti nieko. Tai turbūt svarbiausias ir tuo pat metu sunkiausias uždavinys.
Nedaryti nieko sąmoningai, nei daryti "kažką" tik tam, kad nuraminti sąžinę "reaguojant į pokyčius"  - gerokai vertingesnis darbas.
Metai: 2011
Trukmė: 25 min.
Tai meninis dokumentinis filmas apie gamtą, ekologiją, aplinką ir požiūrį į tai.
Lietuva

POKO MOROCCO
Filmas apie lietuvaičių nuotykius su keturračiais keliaujant po Maroką. Tai 3000 km per dykumą,  kalnus, dažnai visiška bekele. Iš septinių keturračių tikslą pasiekė tik trys.
Metai 2011
Vieta: Marokas
Trukmė: 55 min.
Kelionė su keturračiais.
Lietuva

VIENA DIENA
Viena diena iš kelionės po Indiją ir skraidymą su parasparniais Indijos padangėje.
Metai: 2010
Trukmė: 18 min.
Kelionė su parasparniais
Latvija


Lietuvos alpinizmo asociacija linki Jums įdomiai praleisti laiką prie didžiojo ekrano! Laukiame atvykstant į Forum Cinemas Vingis.


Festivalio rėmėjai

165

164