Vytautas Mažeika žuvo Prancūzijos Alpėse. Ši skaudi žinia rugpjūčio 13 d. pasiekė artimuosius ir alpinistų bendruomenę. Tacul viršūnė bičiulių tiesiog Vytu vadintam kolegai, deja, buvo paskutinė.

Vytautas gimė 1981 m. rugsėjo 16 d. Kaune. 2000 m. baigė Simono Daukanto vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Kauno technologijos universitetą. 2004 m. įgijo verslo vadybos profesiją. Dar už dviejų metų sukūrė šeimą ir susilaukė sūnaus Mato.

Vaikystėje Vyto tėtis pasodino jį į baidarę. Ši pramoga tapo pirmąja jo aistra. Irklavimas grūdino dvasią bei kūną, mokė siekti tikslo. Vytautas buvo daugkartinis įvairių Lietuvos baidarių maratonų, sprintų nugalėtojas ir prizininkas.

Meilę kalnams Vytautas taip pat paveldėjo iš tėčio, alpinisto Vytauto Mažeikos. Nors kalnai buvo šeimos pomėgis, pirmą kartą į juos V. Mažeika išvyko 2008 metais. Nuo tada kalnus pamilo visa širdimi.

Kalnuose Vytautas buvo atsargus, pasveriantis galimą riziką. Ilgai tobulino įgūdžius, kelionėms visada kruopščiai ruošdavosi, treniruodavosi, atsakingai mokėsi atpažinti pavojus, saugiai kilti ir leistis, o esant reikalui apsisukti ir sugrįžti net ir tada, kai viršūnė atrodydavo ranka pasiekiama.

V. Mažeika rinkdavosi sudėtingus uolinius ar ledo maršrutus, tačiau alpinistiniais pasiekimais niekada nesigirdavo, buvo itin kuklus. Už savo įkopimus yra ne kartą apdovanotas Lietuvos alpinizmo, Baltijos šalių čempionatuose.

Vytautas ne tik pats dalyvaudavo KKT varžybose, bet ir prisidėdavo prie jų organizavimo. Savo sukaupta patirtimi dalinosi su jaunesniais arba mažiau patyrusiais, dirbo instruktoriumi, mokė kitus saugiai kopti uolomis ir ledu.

Kopimo partneriai jį prisimins kaip patikimą, nepalaužiamą bendražygį ir draugą, visuomet pasiruošusį šmaikščiu žodžiu pakelti ūpą.

Tegul mus visus įkvėpia Vytauto pasiekimai. Pasimokykime jo kuklumo: geriausiai už tave kalba darbai, o ne žodžiai.

Ilsėkis ramybėje, bičiuli, kolega, bendražygi.

Atsisveikinti su žuvusiu draugu, bendražygiu ir kolega Vytautu Mažeika bus galima rugpjūčio 23 d., penktadienį, nuo 8 iki 13 val. laidojimo namuose „Sielų upė” (Milikonių g. 7B, Kaunas). Laidotuvės vyks tą pačią dieną Rudaminos kapinėse, Lazdijų r. Artimieji prašo nenešti vainikų ar gėlių krepšelių ir Vytautą pagerbti baltų gėlių žiedu. Kviečiame alpinistų bendruomenę dalyvauti palydint Vytautą į paskutinę kelionę.