Savaitgalį Estijos sostinėje Taline vyko Baltijos šalių alpinizmo čempionatas Balticum 2011. 53 metus skaičiuojančiame renginyje geriausiai įvertinti Lietuvos alpinistų pasiekimai. Visose keturiose kategorijose pirmos vietos skirtos lietuvių įkopimams ir kalnų žygiams.

Uolinėje klasėje (iki 3500m) niekam šansų nepaliko Montis Magia alpinistų komanda. Saulės Žukauskaitės, Gedimino Simučio ir Arūno Kamandulio įkopimai Josemituose bei Patagonijoje dar ilgai bus laikomi nepaprastu pasiekimu. Dolomitų sieną Sass de Mesdi įkopė bendra lietuvių ir estų komanda. Už tai ji apdovanotoa antra vieta. Trečia vieta skirta dar keliems estų komandos maršrutams Italijoje.

Techninėje klasėje (iki 6000m) pirma vieta apdovanotas kitos lietuvių trijulės Audriaus Pesecko, Mariaus Pulkauninko ir Edo Nedobežkino įkopimas į pietinę Ušbą. Antroje vietoje liko latvių įkopimas taip pat Kaukaze į Dykhtau viršūnę. O trečia vieta atiteko dar vienam Arūno Kamandulio ir Gedimino Simučio mikso maršrutui superkuluaru į Mont Blanc du Tacul viršūnę.

Aukštuminėje klasėje atrodė, kad lietuvių įkopimai neturi šansų prieš latvių ir estų įkopimus į Himalajų aštuoniatūkstantininkus Everestą ir Manaslu. Tačiau teisėjų komisija šių ataskaitų į čempionatą neįtraukė, nes įkopimai vyko komercinių ekspedicijų sudėtyje. Taigi, vėl abejingų tarp teisėjų nepaliko sėkmingiausia pastarųjų metų lietuvių aukštuminė ekspedicija į Denali Aliaskoje. Antra vieta skirta latvių įkopimui į Lenino viršūnę, o trečia – Ernesto Markšaičio įkopimui į Khan Tengri.

Kalnų žygeivių klasėje be konkurencijos pirmąsias vietas pasidalino lietuvaičių organizuoti žygiai. Pirmoje vietoje – VGTU TK žygis Centriniame Kaukaze. II ir III vietose – VUŽK žygiai Fanų kalnuose Tadžikijoje ir Kaukaze, Gruzijoje.

Susumavus rezultatus, komandinėje įskaitoje daugiausiai taškų surinko Lietuva. II vietą užėme Latvija, trečia liko Estija.

Visi čempionato rezultatai