Ankstyvą šeštadienio (lapkričio 26d) rytą Montis Magia laipiojimo uolomis salėje prasidės šių metų didžiausias Lietuvos sportinio laipiojimo renginys. Tai tarptautinės varžybos Bouldozer 2011! Kaip gimė idėja surengti varžybas ir kokia Bouldozer ateities vizija pakalbinome vieną iš renginio sumanytojų – Vilimantą Petrašiūną.

Bouldozeriui tuoj sukaks metukai. Kas jo tėveliai, kada buvo sugalvotas ir kaip gimė?
Bouldozeris tai kelių draugų idėja, kurią įgyvendinti padėjo daug žmonių. Kažkada turėjom MontisMagia bouldering varžybas į kurias susirinkdavo sportininkai iš kaimyninių šalių. Vienais metais kažkas „sulūžo“ ir atrodė, kad tokių varžybų mes nebeturėsim, pasidarė liūdna ir kaip sakiau keli draugai nusprendė surengti kažką panašaus.

Papasakok apie pernykščius dalyvius ir jų pasiektus rezultatus.
Pernai turėjom tikrai daug ir stiprių dalyvių. Buvo tokių svečių kaip Mychail Šalagin, kuris nuolat dalyvauja Pasaulio taurės etapuose ir patenka net į finalą bei Julia Abramčiuk – tiesiog Pasaulio boulderingo čempionė. Spėkit, kas laimėjo varžybas!

Kokie buvo pernykščiai renginio tikslai? Ar pavyko juos įgyvendinti?
Tikslas buvo tiesiog surengti dideles varžybas, kuriose būtų smagu tiek dalyviams tiek žiūrovams. Šiose varžybose trasų daug, todėl taikėm, kad paliptų visi, tiek stiprūs, tiek mėgėjų lygio sportininkai. Finalams stengėmės salėje sukurti kiek kitokią aplinką, manau ir žiūrovai, ir dalyviai liko patenkinti.

Kokius tikslus keliate šiemet ir kokia Bouldozerio ateities vizija?
Tikslai panašūs. Norim vėl pamatyti daug linksmų žmonių besimėgaujančių laipiojimu. Aišku kartais pasvajojam – norėtųsi turėti didelę vežiojamą boulderingo sieną ir varžybas rengti didelėj salėj ar geru oru lauke.

Jau žinomi varžybų dalyviai. Kas iš užsienio žinomų vardų atvyks į Lietuvą?
Labai kol kas nesigilinau į vardus, žinau, kad atvyks stiprių dalyvių iš kaimyninių šalių.

Tavo prognozė – kur vyks didžiausia konkurencija ir kova?
Hmmm.. Didžiausia konkurencija ir kova vyks finale, MontisMagia laipiojimo salėje maždaug 18,30 vietos laiku.

Renginio formatas. Ko gali tikėtis dalyviai ir žiūrovai?
Varžybų formatas yra tikrai laisvas, atrankoje dalyvis gali lipti ką nori, kiek nori ir kada nori (tik spėk užsiregistruoti). Bus 21 įvairaus sudėtingumo trasa, kur veikti atsiras kiekvienam. Finalai bus uždari, t.y. dalyviai išeis po vieną turėdami 4 minutes įveikti trasą. Tiek info dalyviams, o žiūrovams siulyčiau ateiti ir pamatyti patiems, ypač finalus!!!

Kodėl Lietuvos sportininkams nesiseka pasiekti aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose?
Čia klausimukas peu į šoną, nu bet tarkim.. Vienos priežasties kaip visada nėra. Laipiojimas gan naujas sportas Lietuvoje, trūksta palaikymo ir iš tokių institucijų kaip sporto departamentas ir panašiai. Mūsų dalyviai už viską susimoka patys, kai kokie austrai apie tai net nesuka galvų. Žinoma daug yra patirtis, mes tik žengiam pirmus žingsnius, kai tuo tarpu konkurentai šiame sporte skaičiuoja antrą dešimtį. Aš kaip sportininkas galiu pasakyti, kad komanda mūsų nėra silpna, reikia laiko, noro ir visų palaikymo, bus rezultatai.

Bouldozerio rėmėjai ir prizai.
Pagrindinis mūsų varžybų rėmėjas yra UAB Montis Magia. Dalyviai bus apdovanoti piniginiais prizais bei atminimo dovanėlėmis.

Ačiū už atsakymus. Sėkmės ir įdomaus renginio.