Lietuvos alpinizmo asociacija (LAA) palaiko ryšį su Pakistane esančiu tarptautinės Nanga Parbat ekspedicijos dalyviu, LAA prezidentu Sauliumi Damulevičiumi.

Pasak S.Damulevičiaus, birželio 22 dieną iš visos ekspedicijos bazinėje stovykloje buvo likęs tik Ernestas Markšaitis, kiti dalyviai tuo metu buvo stovyklose, esančiose aukščiau ant kalno.

Apie bazinėje stovykloje įvykusią tragediją jie sužinojo birželio 23 dienos ryte iš pakistaniečio alpinisto, kuris kartu su jais buvo apsistojęs antrojoje maršruto stovykloje maždaug 6100 metrų aukštyje. Pakistaniečiui šią informaciją radijo ryšiu pranešė jų ekspedicijos virėjęs, kuriam pavyko pabėgti iš bazinės stovyklos.

Nusileidimas iš antrosios stovyklos užtruko, nes alpinistai pakeliui surinko visą įrangą ir stovyklų daiktus. Birželio 24 dienos ryte alpinistai buvo evakuoti sraigtasparniais į Gilgit miestelį, iš kurio apie 14 val. vietos laiku nuskraidinti lėktuvu į Islamabadą.

Kaip šiandien pranešė S.Damulevičius, jis jau susitiko su į Islamabadą atvykusiu Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje Kęstučiu Kudzmanu ir šiuo metu sprendžia klausimus dėl Ernesto Markšaičio kūno, likusio bagažo pargabenimo, saugumo užtikrinimo.

Lietuvos alpinizmo asociacija taip pat padeda spręsti šiuos klausimus bei teikti informaciją ir pagalbą Sauliui.

Lietuvos alpinizmo asociacija sulaukė patvirtinimo iš Užsienio reikalų ministerijos, kad Pakistane nužudyto alpinisto Ernesto Markšaičio palaikai lėktuvu iš Islamabado į Vilnių preliminariai bus išskraidinti šį penktadienį, birželio 28 dieną. Atvykimo laikas kol kas neaiškus, nes numatomas skrydis su tarpiniais sustojimais Charkove (Ukraina) ir Bratislavoje (Slovakija).

Planuojama, kad tuo pačiu reisu grįš ir Saulius Damulevičius, kuris šiuo metu Islamabade rūpinasi kalnuose likusių daiktų surinkimu ir pargabenimu į Lietuvą.

Informacija žiniasklaidos atstovas

Lietuvos alpinizmo asociacija rūpinasi visuomenės informavimu apie šį įvykį, todėl esant klausimams, prašome kreiptis į Paulių Jakutavičių (8-686 40135; paujak@gmail.com). S.Damulevičiaus pageidavimu norėtume paprašyti šiuo metu jo netrukdyti. Tikimės jūsų supratimo.

Lietuvos alpinizmo asociacija