Kviečiame Jus į Gerimanto Statinio knygos „G. Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“, skirtos Gediminui Akstinui ir Lietuvos alpinizmo 50-mečiui, pristatymą, kuris įvyks š. m. rugsėjo 16 d. (sekmadienį), 15 val., Vilniaus knygų festivalio metu, VDA dizaino ir inovacijų centro „Titanikas“, esančio Maironio g. 3, 3 salėje.

Gerimantas Statinis – Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas – savęs neįsivaizduoja be kelionių. Jis nuolat kupinas idėjų – organizuoja žygius ir ekspedicijas, rašo knygas, kuria dokumentinius filmus ir įgyvendina kilnias svajas.

Man kelionės – gyvenimo būdas, kaip ir pati žurnalistika. Kaip sakė M. K. Čiurlionis: „Gyvenimas – tai kelionė.“ Tai gyvenimo būdas, gyvenimo pažinimas ir patirtis. Mes galime keliauti laike, galime keliauti ir erdvėje. Rytiečiai stebisi, ko mes taip veržiamės į kalnus, į viršūnes, jei ten galima nukeliauti mintimis – juk mintimis galime aplėkti tolimiausius planetos kampelius. Taigi kelionės – labai plati sąvoka. Net esu sumąstęs įteisinti kelionių mokslą, kaip akademinę studijų šaką, kuri apimtų geografiją, istoriją, antropologiją, filosofiją, psichologiją ir daugelį kitų mokslų. Kelionės – ištisas mokslas, kaip ir pats gyvenimas.
Kiekvienos kelionės metu rašau dienoraštį. Dažnai jame pasižymiu auksines mintis, metaforas. Esu užsirašęs: „Džiaugiuosi kiekviena, net mažiausia išvyka tarsi vaikas, nes žinau – tai langas į pasaulį.“ Nors stengiuosi niekada negrįžti į tas pačias vietas ir nekeliauti tais pačiais maršrutais, tačiau tenka. Juk tiek dar nematytų vietų, nepraeitų kelių. Lietuvą pažinti neužtektų viso gyvenimo – susipažinti su kiekvienu piliakalniu, bažnyčia, dvaru, gamtos paminklu…