Alpinistinių kačių rinkoje jau keletą metų nieko išskirtinio ir įdomaus nematėme. Įrangos gamintojai mėgino išlengvinti kates kurdami naujus modelius, bet ne visi bandymai buvo sėkmingi. Didžiosioms kompanijoms belikdavo sugrįšti prie senų gerų ir pasiteisinusių gaminių. Tačiau Petzl dar kartą bandys nustebinti alpinizmo pasaulį revoliuciniais sprendimais. Prisiminkite apie prancūzų revoliucingus apraišus, kompiuteriu valdomus Core ciklopus, Agne atotampas ar naują ledo įrankių gamą. Pristatome jums Petzl naujieną – universalias Lynx kates.

Pagaliau Petzl turi naują kačių flagmaną Lynx, kuris pakeis M10 modelį. Pastarosios buvo patvarios konstrukcijos ir turėjo daug reguliavimo galimybių. Bet antibotai nuo sniego susilaukė ypač daug priekaištų. Padaryti iš mikštos gumos, jie greitai dėvisi ant uolų ir atplyšta nuo kabliukų. Beje, pats irgi keturis sezonus naudoju M10. Ir negaliu jų stipriai peikti. Bet… naujiena žada įtikti visiems kalnų mėgėjams: technariams, aukštumininkams, ledo laipiotojams ir kalnų turistams. Pažiūrėkite pristatomąjį filmuką.

Panagrinėkime, kuo tokios įpatinga ši Petzl šviežiena? Pirmiausiai tuo, kad tiks didžiąjai daugumai trekingo ir alpinistinių batų. Jei įsigysite Lynx, renkantis batus nebereikės sukti galvos, ar šie suderinami su katėmis! Skamba neblogai? Tada kaip jums 3 dantų padėtys (du simetriai ir asimetriniai bei mono-point), 2 lankeliai ir 3 jų padėtys? Antibotai laikosi užtikrintai bei keičiasi. Galinio užrankto dalis reguliuojasi kaip pas M10. Įtikinamai?

Dabar apie kainą. Europoje mažmenoje Lynx pilnas komplektas kainuoja apie 650Lt. Kaina konkurencinga. Lauksime pirmųjų atsiliepimų. Bus įdomu išgirsti, ar Petzl pavyko sukurti kokybišką universalų produktą? Juk alpinistinėje praktikoje tai pasitaiko ypač retai.