Šeštadienį buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi 2011 metų metų įkopimai ir žygiai kalnuose. Lietuvos alpinizmo čempionatui parašytos 32 ataskaitos. Išdalinti keturi medalių komplektai ir išrinktas kalnų erelis. Už dvi pirmąsias vietas aukštuminėje klasėje ir III vietą techninėje geriausiu metų alpinistu išrinktas Ernestas Markšaitis. Jonavos rajone vykusioje apdovanojimo ceremonijoje tarp susirinkusių kalniečių netrūko geros nuotaikos, puikių emocijų ir plačių šypsenų.

Jau rašėme, kad aukščiausią Aliaskos ir Šiaurės Amerikos kalną Denali (McKinley – 6194m) pavyko įkopti devyniems lietuviams. Ir tai neliko nepastebėta teisėjų komisijos. Sėkmingiausia pastarųjų metų lietuvių aukštuminė ekspedicija apdovanota I-ąja vieta! Komandos sudėtis: Ernestas Markšaitis, Asta Komkaitė, Darius Vaičiulis, Tadas Jeršovas, Tautvydas Žilinskas, Tomas Milašauskas, Audrius Žiugžda, Audrius Ražaitis, Egidijus Kipurys. II vietos medaliu apdovanotas minėtos ekspedicijos vadovas E.Markšaitis už įkopimą į Chan Tengri viršūnę (7010m) Tian Šanio kalnuose. Trečia vieta aukštuminėje klasėje atiteko trijulei Rimvydui Bardauskui, Mindaugui Varnui ir Vidui Kriaučiūnui už įkopimą į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę Aconcagua (6962m) Anduose.

Atkali kova vyko techninėje klasėje. Nugalėjo dar viena trijulė Marius Pulkauninkas, Eduardas Nedobežkinas ir Audrius Peseckas už įkopimą į Kaukazo gražuolę Pietinę Ušbą (4710m) G.Chergianio maršrutu. Antri pripažinti Montis Magia Alpinistai Gediminas Simutis ir Arūnas Kamandulis įkopę „super kuluaru“ į Alpių viršūnę Mont Blanc du Tacul (4248m). Trečia vieta apdovanoti Artūras Bazys su Ernestu Marškaičiu už įkopimą į Les Droites (4000m) šiaurine siena Ginat maršrutu Alpėse.

Uolinėje klasėje pirmąją vietą laimėjo iš karto du įkopimai. Teisėjai nusprendė, kad Gedimino Simučio ir Arūno Kamandulio įkopimas į Pointe Luise (3668m) Ekrinų kalnuose Super Michele D+ maršrutu nenusileidžia dar vienai įspūdingai Gedimino ir Saulės Žukauskaitės „Mandarininei kelionei“ (2307m) ant El Capitan uolos Josemitų slėnyje. Antos vietos medaliais pasipuošė Jungtinio Alpinistų klubo komanda: Artūras Bazys, Aurimas Uleckas, Andrius Kaučikas, Rasa Dargužaitė, Remigijus Šiškauskas ir Simonas Valatka. Dolomituose jie įkopė Tofana di Rozes (3225m) First buttress D+ sunkumo maršrutu. Trečioje vietoje liko Lauros Blėdaitės ir Martyno Pumpučio įkopimas Steger maršrutu į Rosengartenspitze (2981m) viršūnę taip pat Italijoje, Dolomituose.

Kalnų žygeivių klasėje, kaip ir visada, stipriausi buvo universitetų klubai. Pirma vieta skirta VGTU TK klubui už 5 kategorijos kalnų žygį Centriniame Kaukaze. Gintaro Čepo vadovaujamoje komandoje keliavo Jevgenija Ignatovič, Rytis Šilinga, Remigijus Baravykas, Šarūnas Šliužas ir Rimvydas Bertašius. Antrą ir trečią vietas šį kartą iškovojo VUŽK komandai. Už Fanų kalnuose 5 kategorijos maršrutą II vietos medaliais apdovanoti: Daiva Daukantaitė, Donatas Zigmantas, Algimantas Kuras, Lina Armanskaitė ir Juras Jorudas. III vietos medaliais pasipuošė Šarūnas Zigmantas, Edvardas Vinogrodskis, Evaldas Urbonas, Saulė Dienienė, Donatas Noreika, Laura Rimkutė, Tomas Šalkus, Justinas Archipovas už IV kategorijos kalnų žygį Kaukaze, Gruzijoje.

Visos pateiktos ataskaitos dalyvaus Estijoje vyksiančiame Baltijos šalių alpinizmo čempionate Balticum. Nors stipriais aukštuminiais įkopimais šiais metais pasigirti negalime, tačiau ypač sunkios techniškai praliptos uolinės linijos taip dažnai nėra pakartojamos. Tad dar kartą sveikiname čempionato prizininkus ir linkime didelės sėkmės kalnuose ateityje!