Penktadienio vakarą Montis Magia uolų laipiojimo salėje vyko IV Kaborių taurės etapas. Šios varžybos skirtos uolinio lapiojimo ir boulderingo mėgėjams, jų taisyklės tokios, kaip Lietuvos Boulderingo taurėje (LBT). Paskutinis šių metų etapas padėjo išaiškinti ir geriausius metų kaborius.

Atrankiniam lipimui buvo sukurtos 6 trasos ir skirta valanda laiko joms įveikti. Keturis geriausius rezultatus pasiekę vaikinai ir merginos pateko į finalą, kuriame varžėsi uždara sistema. Šalia trijų patyrusių kaborių Šarūno Eitavičiaus, Eduardo Jeriomenko ir Aleksandr Tiagun (Baksas) pirmą kartą į finalą pateko Remigijus Šiškauskas. Merginų grupėje geriausius rezultatus parodė Marija Smirnovaitė, Agnietė Šeibokaitė, Ieva Kieraitė ir Loreta Žukauskaitė.

Finale kaboriai buvo patalpinti į izoliatorių, kad negalėtų matyti kaip trasas lipa varžovas. Sukurtos keturios naujos trasos ir kiekvienai jų skiriama 4 minutės laiko įveikti. Merginų finale Loretos nebuvo, todėl kova vyko tik tarp trijų dalyvių. Trijų trasų topus pasiekė Marija ir Ieva, dvi trasos pasidavė Agnietei. Nugalėjo Marija – ji išnaudojo vienu bandymu mažiau nei Ieva.

Vyrukų finale dėl nugalėtojo vardo taip pat vyko labai atkakli kova. Eduardas suklydęs pirmoje trasoje, paskutiniu užėjimu iš antro karto pralipo trečią trasą. Ji prieš tai nepasidavė nei vienam kaboriui. Tačiau Šarūno patirtis leido nugalėti – visus 3 topus jis pasiekė pirmu bandymu!

Po finalo suskaičiuoti taškai metinėje įskaitoje. Metų kaboriaus titulai atitėko Šarūnui Eitavičiui ir Marijai Smirnovaitei. Antroje vietoje liko Eduardas Jeriomenko ir Ieva Mališauskaitė, o trečioje vietoje Povilas Ambrasas ir Loreta Žukauskaitė.

Kitais metais numatomi šeši kaborių taurės etapai: 3 pavasarį ir 3 rudenį.

Varžybų rezultatai