Po dviejų karštų rocko vakarų pats laikas truputį atvėsti ir pasinerti į šaltus kalnų vandenis, arba dar giliau – į neatrastą povandeninį Pasaulį. O kad nesušaltumėt, karšti vyrukai keturračiais motociklais parvežė Jums karštų įspūdžių iš Maroko karštų dykumų bei kalnų. Esate prisiekęs vandenininkas ar norite išbandyti ką nors stipriau už vasaros litrobolą baidarėje? Antradienio vakaras subalansuotas kaip tik tau! Vandens žygiai ir plaukimams kategorinėmis kalnų upėmis. Ateik pasižiūrėti, kaip didelėje srovėje laivelius valdo kiečiausi Lietuvos irklo virtuozai! Trečiadienį kalnų filmų festivalio finiše dar trys istorijos apie povandeninį pasaulį, karštąjį Maroką ir brolių latvių pasiskraidymą po Himalajus. Primename, kad bilietas į vieną seansą kainuoja 10Lt (galima įsigyti ir internetu). Taip pat prašome po seanso atiduoti savo balsą vienam iš filmų. Daugiausiai surinkę balsų filmai bus apdovanoti vertingais rėmėjų prizais!

Lapkričio 29 diena – Vandens žygiai

KRIOKLYS
Trumpas latvių filmas apie Jagala krioklį Estijoje.

NEATRASTAS ALTAJUS
Čia kalnų keteros apaugusios medžiais. Čia auga auksinė šaknis. Čia krenta kosminių raketų nuolaužos. Čia galima aptikti uolienų spinduliuojančių gama diapazone. Čia teka kalnų upės. Auksiniai kalnai. Altajus. Vis dar neatrastas Altajus. Keliautojų klubo „Kitokie maršrutai“ videofilmas apie 2009 metų kelionę kalnų upėmis (Kumyru ir Korgonu) Altajuje.

LT „PYRAGĖLIAI “ KUTSOJE
Tai 4-5 sudėtingumo kategorijos vandens žygis Murmansko srityje, Rusija. Tai vienas sudėtingiausių ir įdomiausių vandens maršrutų  europinėje Rusijos dalyje, o upė Krasnenskaja dėl savo sudėtingumo neoficialiai vadinama „Karelijos Baškausas“.

SAREKAS
Skandinavijos Užpoliarėje yra kalnai, apie kuriuos nedaugelis yra girdėję. Juose prasideda sraunios upės, nešančios savo ledinius vandenis link Baltijos jūros krantų. Tačiau Sareko kalnuose vandens keliautojai yra reti svečiai, todėl dauguma šių kalnų upių išlieka neatrastomis ir nežinomomis. Tai filmas apie keturių Lietuvos vandenininkų nuotykius vidurnakčio saulės ir balto vandens šalyje.

SNĖŽNAJA
Vandens žygis Chamardabano kalnagūbryje. V kategorijos plaukimas.

Lapkričio 30 diena – Kalnų filmų festivalio uždarymas

SMARAGDO ŠALIS
Mes gyvename sudėtingame laikotarpyje. Atrodo, kad technologijos, kurios tariamai padeda mums ir padaro mūsų gyvenimą lengvesnių, paprasčiausiai aplenkia ji.  Šiais laikais labiau įprasta skubėti negu sulėtėti (pristabdyti) ir apsižiūrėti aplinkui. Kai mes padarom tai, dažnai mus nustebina paprasti dalykai, kurie yra šalia arba ranka pasiekiami per visą mūsų gyvenimą, jai neilgiau.
Mes kovojam siekiant išsaugoti kas yra brangiausio ir unikaliausio, tačiau tai gali būti kažkas žymiai daugiau iššaukiančio negu tik „būti žaliam“.
Dr. Vytis Vilkas visą savo gyvenimą skyrė nardymui ir povandeninių paslapčių tyrinėjimui. Per 23 nardymo metus padarė kai kurias nerimą keliančias išvadas. Pirmiausias dalykas gamtai ir aplinkos saugojimui nieko nedaryti. Ir tai svarbiausias ir sunkiausiai pasiekiamas dalykas.
Tikslingai nieko nedaryti yra žymiai geriau, negu daryti kažką tam, kad tiesiog nuraminti jūsų sąmonę dėl pakeitimų, kurie mus supa.

POKO MOROCCO
Filmas apie lietuvaičių nuotykius su keturračiais po Maroką. Tai 3000 km per dykumą,  kalnus, dažnai visiška bekele. Iš septinių keturračių tikslą pasiekė tik trys.

VIENA DIENA
Viena diena iš kelionės po Indiją ir skraidymą su parasparniais Indijos padangėje.

Išsami festivalio programa alpinist.lt ir Forum Cinemas svetainėse. Laukiame jūsų atvykstant!