Vokietijos mieste Friedrichshafen’e baigėsi OutDoor 2011 paroda, kurioje savo naujus gaminius pristatė viso Pasaulio geriausi aprangos ir įrangos gamintojai. Pagrindinė kryptis ir toliau išlieka nepakitusi – tai ultra lengvumas. Gamintojai stengiasi išlengvinti gaminius, kurie būtų paprastesnės konstrukcijos ir išlaikytų ultra funkcionalų minimalistinį dizainą. O naudojamos naujas medžiagos ir technologijos padidintų ilgaamžiškumą. Tiesa, revoliucinių sprendimų parodoje pristatyta nebuvo.

23 šalių įmonės pateikė 301 produktą OutDoor industrijos apdovanojimams. Nugalėjais pripažinti 46 gaminiai, iš kurių 11 geriausių suteiktas „auksinis“ apdovanojimas.
Jūsų dėmesiui – pripažinti nugalėtojai už dizainą ir inovacijas „OutDoor INDUSTRY AWARD 2011“.

“Real Custom Made” – trekingo batai pagal užsakymą. Gamintojas: Hanwag GmbH, Vierkirchen/Vokietija.

Tai pirmieji kalnų ir trekingo batai, gaminami pagal individualų užsakymą. Prekiautojai turės specialius 3D skenerius, kurie padės nustatyti tikrus pirkėjo kojos išmatavimus. Pagal gautus duomenis bus siuvami batai Vierkirchen gamykloje. Žmonės, turintys nestandartinių ar skirtingų dydžių kojas, galės iš karto gauti batus, puikiai atitinkančius kojų išmatavimus.
Komisija taip pat atkreipė dėmesį į neįprastai mažą batų svorį. Ši inovacija neabejotinai verta apdovanojimo.

“Mithril Kevlar Jacket” – softshell džemperis. Gamintojas: Klättermusen Ab, Åre/Švedija.

Tai labai tvirtas ir ilgaamžis džemperis, pagamintas iš ekologiškos sustiprintos Kevlaro medžiagos. Tiesiog idealus gaminys bet kokiai reikliai veiklai. Džemperis nepraleidžia drėgmės ir neprapučiamas vėjo, todėl tinka alpinizmui, trekingui ir vandens sportui.

“Fraggle” – vaikiški viso kūno apraišai. Gamintojas: EDELRID, Isny/Vokietija.

Apraišai skirti vaikams iki 40kg. Specialių vidaus medžiagų dėka, Fraggle išlaiko pastovią formą ir to dėka apraišus lenga uždėti ir nuimti. O specialus žiedas ant nugaros užtikrina saugumą stačiuose nusileidimuose ir ant nelygios dangos.
Komisija pažymėjo, kad su šiais apraišais ne tik lengviau rūpintis vaikų saugumu, bet jie dar ir gerai atrodo!

“Primus OmniLite Ti” – ekspedicinis degiklis. Gamintojas: Primus AB, Solna/Švedija.

Nerealiai lengvas (239g), labai atsparus, patikimas ir universalus degiklis. Dėl savo mažų purkštukų, jis naudoja mažiau kuro. Ir jis veikia beveik ant visko: dujų, benzino, žibalo ir net dyzelino. Degiklis turi naują funkciją – nusukus viršutinę dalį galima lengvai išvalyti ir pakeisti kuro pukštuką.
Komisija paminėjo, kad šis sumanus išradimas ne tik gali degti su bet kokiu kuru, bet dar yra ir mažiausias „multifuel“ degiklis Pasaulyje.

“Valandre Immelman” – pūkinė striukė. Gamintojas: Valandre, Belcaire/Prancūzija.

Naujai sukurta kamerų sistema neleidžia pūkams judėti šios pūkės viduje. Striukė specialiai sukurta naudoti aukštuose kalnuose ir žemoje temperatūroje, nevaržo judesių.
Komisijos nuomone, tai fantastiškas produktas šalčiausiems Pasaulio regionams.

“Ergo Hammock Combi” – hamakas. Gamintojas: Exped AG, Ciūrichas/Šveicarija.

Šis turistinius hamakas yra tikriausiai pirmasis, kuriame galima miegoti. Sudėtyje yra viskas: hamakas, lietaus apsauga, tinkliukas nuo uodų ir protingai sukurtos pakabos sistema. Tai suteikia miegą palapinėje pakeisti hamake. Hamakas yra dvigubu dugnu, ir turi užtrauktukus iš abiejų pusių. Tai leidžia įsidėti paklotuką (kilimėlį) ar naudoti vietą daiktams. Tinklelis nuo uodų įsegamas ir išsegamas keliais būdais. Hamakas turi dyneema virvės pakabą ir universalų montuojamą stogą nuo lietaus.

“Therm-a-Rest® Neo Air XTherm Mattress” – pripučiamas paklotukas. Gamintojas: Cascade Designs, Inc., Sietlas/JAV.

Jo svoris vos 430g, o R value – 5,7. Tačiau dėl patentuoto kelių sluoksnių barjero paklotuką galima naudoti bet kuriuo metų laiku. Kūno šiluma atsispindi nuo vidurinio sluoksnio, ir beveik neprarandama grįšta atgal. Patentuota trikampės šerdies matrica formuoja viduje oro kameras, kurios išlaiko šilumą ir sukuria stabilų ir patogų paklotą. Naudojamas audinys ir kūgio formos konstrukcija apjungia aukščiausio suspaudimo, manimalaus supakavimo ir mažiausio svorio savybes.
Komisija pažymi, kad tai gali būti nauja kryptis pripučiamų paklotukų rinkoje.

“Titan 450” – pūkinis miegmaišis. Gamintojas: Mountain Equipment, Hyde/Didžioji Britanija.

Titan 450 – tai pūkinis miegmaišis, skirtas turistams ir alpinistams, kurie nori keliauti lengvai. Pagamintas laikantis Down Codex Projects. Šis kodeksas sukurtas kartu su Tarptautine pukų ir plunksnų testavimo laboratorija (IDFL) testuoti pukų gamintojus ir tiekėjus. Pukų rinkimas nuo gyvų paukščių uždraustas. Pūkai gali būti tik antrinis produktas nuo maistui vartojamų gyvūnų. Mountain Equipment – vienintelis gamintojas, kuris garantuoja savo gaminiuose naudojamų pūkų kilmę atitinkant minėtą kodeksą.

“Challenger” – kuprinė. Gamintojas: VAUDE Sport GmbH & Co. KG, Tettnang/Vokietija.

Challenger yra profesionaliai padaryta Alpinė kuprinė, pagaminta iš patvarios sertifikuotos medžiagos. Kačių laikiklio padėtis lengvai pasiekiamoje vietoje, integruota ledo įrankių tvirtinimo sistema.

“Vingetorix” – miesto striukė. Gamintojas: Vingetorix, Ciūrichas/Šveicarija.

Vingetorix yra miesto striukė, kuri turi šturminės savybes (atspari lietui, vėjui ir gerai kvėpuoja). Ji apjungia švarų dizainą su aukščiausia kokybe ir tvarumu. Vingetorix gamyboje naudojami geriausi galimi ekologiniai aspektai. Striukė pagaminta vien tik iš organinės kilmės medvilnės. Absoliučiai visų striukės komponentų gamyba vyksta Šveicarijoje. Vingetorix gamybos procesas sumažina išmetamo CO2 kiekį iki minimumo.
Tai puikus pavyzdys, kaip alpinistinių savybių rūbai pritaikomi ir miesto stiliui.

“Spinoza Jacket” – šturminė striukė. Gamintojas: Mountain Hardwear, Richmond/Kalifornija, JAV.

Spinoza striukė yra lengva, neperlyjama ir demonstruoja puikias kvėpavimo savybes. Tai puikus kompanjonas kalnuose bet kokiu oru. Striukė pasiųta iš revoliucinės Dry.Q membranos, kuri užtikrina optimalų oro judėjimą pro audinio sluoksnius. Unikalios technologijos dėka audinio paviršius gali padidėti ir tai padeda išgarinti daugiau drėgmės. Kvėpavimo funkcijų visuma leidžia Spinoza striukei išgarinti tiek drėgmės, kiek jos gali susikaupti striukės viduje užsiimant aktyvia sportine veikla.