Į kokius kalnus šiemet veda lietuvaičių keliai? Apie vasaros keliones, kalnus ir maršrutus dalinasi lietuvos alpinistai ir klubai.

Daugiausiai kalniečių šią vasarą suviliojo Kaukazas. Keliautojų sąjungos organizuojama turiada vyks Gruzijos teritorijoje. Jos dalyviai masiškai šturmuos Kazbeką. Septynetas, pasivadinę „Strong Spirit“ vardu, taip pat vyksta į Gruziją. Jų planuose įkopti į aukščiausią Gruzijos viršūnę bei ieškoti visiškos „gluš“ civilizacijos okupuotame krašte. Komandos dalyvis Kęstutis pažadėjo pasidalinti visa sukaupta medžiaga po žygio.

Kita populiari vieta Kaukaze – Bezengi rajonas. Ten išvyko Gintaro Čepo vadovaujama VGTU TK kompanija ir Pauliaus Jakutavičiaus trijulė. Aukščiausią Europos tašką Elbrusą (5642m) iš šiaurinės pusės šturmuoja Juliaus Survilos vadovaujama grupė. O gražuolę Ušbą (4710m) šiemet bandys įkopti Audrius Peseckas, Marius Pulkauninkas ir Edas Nedobežkinas.

Dar viena Keliautojų sąjungos turiada organizuojama Tadžikijoje. Didelė grupė patyrusių kalniečių išvyksta į pietvakarių Pamyrą, lietuviškų viršūnių rajoną. Pagrindinis tikslas – lietuviškos Čiurlionio viršūnės šturmas (5794m).

Jungtinis alpinistų klubas (JUK) aktyviai praleisti vasarą pakvietė į Dolomitines Alpes. Šiaurės Italijoje sau įdomios veiklos suras tiek naujokas, tiek ir patyrės kalnietis. Dalyviai laipios Cinque Torri (penki bokštai), Landro, Campo e Volpera uolynuose, iš kurių atsiveria nuostabūs Dolomitų vaizdai. Ekspedicijos metu organizuojami kopimai į Cinque Torri, Tofana di Rose, Cima Grande viršūnes.

VUŽK trijulė – Šarūnas Oberauskas, Saulius Damulevičius ir Juras Jorudas išvykusi į pietų Prancūzijos Ekrinų (Ecrin) nacionalinį parką. Planuose kopimai į gražuoles Aiguille Dibona (3131m), Barre des Ecrins (4102m) ir La Meije (3984m) viršūnes.

Aukštumininkai šiemet irgi nesnaudžia ir ruošiasi septyniatūkstantininkų šturmui. Jų keliai šiemet veda į Tian Šanį. Į Chan Tengrį (6995m) iš šiaurinės pusės rugpjūtį ruošiasi kopti Mečys Mažonas ir Saulius Rudnickas. Tą pačią viršūnę iš pietų ruošiasi šturmuoti Ernestas Markšaitis ir Julius Survila. Jei kopimas gerai susiklostytų, šių dviejų alpinistų planuose ir kiti rajono septyniatūkstantininkai. Abu lietuviai bus tarptautinės ekspedicijos sudėtyje.

Po neramių Joninių iš Chamonix grįžo dvi lietuvių grupės. Ypač sudėtingomis sąlygomis aukščiausią Alpių viršūnę Montblaną (4810m) įkopė Xgenomo ir Monblanas.lt komandos. Dėl siautėjusios pūgos kalniečiai kelias dienas buvo įkalinti aukštuminėje stovykloje, o pragiedrėjus pasiekė viršūnę bei nusileido.

Jei turite įdomių vasaros planų ir norite pasidalinti su alpinistų bendruomene, susisiekite el. paštu.