Alpinizmo ir kalnų turizmo čempionato aukštuminio alpinizmo klasei pateiktų ataskaitų skaičius rodo, kad pastaruoju metu tokia alpinizmo rūšis itin populiarėja. Reguliarių LAA organizuojamų seminarų, diskusijų ir susitikimų ciklą pradedame būtent nuo šios temos.

Kaip pasiruošti aukštoms viršukalnėms? Kokie sunkumai ir pavojai ten laukia? Kaip sekasi kopti garsiausiems Lietuvos alpinistams? Kokie išbandymai laukia organizmo dideliame aukštyje?

Savo patirtimi dalinsis ir į visus klausimus atsakys patyrę alpinistai. Pirmasis lietuvis įkopęs į Everestą ir užkopęs į visų žemynų aukščiausias viršūnes, keliautojas Vladas Vitkauskas pasidalins savo patirtimi, kaip anksčiau atrodė aukštuminis alpinizmas ir pasidalins savo patarimais. Kasmet į aukštumines ekspedicijas vykstantis, vienas žinomiausių LAA alpinistų Saulius Damulevičius pasidalins savo žiniomis ir patars, kokios įrangos, pasiruošimo reikia tokioms kelionėms. 2018 metų Lietuvos alpinistu išrinktas Davidas Gegužinskis pernai per vieną sezoną užkopė net į tris aukštesnes nei nei 7 km viršūnes. Jis taip pat pasidalins savo patirtimi ir papasakos, kaip ruošėsi tokiai ekspedicijai. Apie tai, su kokiais iššūkiais dideliame aukštyje susiduria organizmas, papasakos patyrusi kalnų medikė Kastė Mateikaitė.

LAIKAS: vasario 5 d., antradienis, 19 val.
VIETA: VU Bibliotekos salėje A119, Saulėtekio al. 5, Vilnius

Renginio draugas ir rėmėjas – Lukla.lt – patogiai kelionei ir Neverest Adventures.