Saugumas – viena svarbiausių sąlygų kalnuose, tačiau ištikus nelaimei itin svarbu mokėti tinkamai reaguoti ir suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Laiku ir tinkamai suteikta pagalba gali išsaugoti gyvybę. Kviečiame į specialius pirmosios medicininės pagalbos teikimo kalnuose kursus, kuriuose imituojant realias sąlygas galėsite gauti naudingų teorinių ir praktinių žinių. Kursus ves patyrusi ir sertifikuota kalnų medikė Kastė Mateikaitė.

 

„Mokymai skirti tiems, kurie pasiruošę prieiti prie sunkią traumą patyrusio draugo ir teikti pirmąją pagalbą bet kokiomis priemonėmis, bet kokioje situacijoje. Medicininio išsilavinimo čia nereikia. Reikia tik šiek tiek žinių, drąsos, fantazijos ir šiek tiek praktikos. Mokymų metu sužinosite, nuo ko pradėti, ką (pa)tikrinti ir ko nepraleisti teikiant pagalbą sunkią traumą patyrusiam asmeniui“, – sako gydytoja K. Mateikaitė.

 

Kursai vyks mažose 6-10 žmonių grupėse, kaina asmeniui – 30 eur., LAA nariams – 25 eur.

 

Pirmosios pagalbos kursai keliautojams ir alpinistams (pradedantiesiems)

Traumos. Kraujavimo stabdymo ir imobilizacijos mokymai
Galimos datos: gegužės 11 d., birželio 1 d.

Šių kursų metu suprasite esminius medicinos principus ir mokysitės juos taikyti. Gautas žinias ir įgūdžius išbandysite praktiškai. Pirmoji teorinė ir praktinė dalis vyks salėje (4 – 5 val. su pertraukomis). Antroji dalis vyks realiomis žygio sąlygomis miške imituojant įvairias traumines situacijas (trukmė – apie 2-3 val.).

Pirma teorinė ir praktinė dalis vyks salėje. Traumų teorija ir daug praktikos (3 – 4 val.).
Antroji dalis vyks miške, natūraliomis žygio sąlygomis. Bus imituojamos sudėtingos situacijos (trukmė – apie 2-3 val.)

 

Pirmosios pagalbos kursai keliautojams ir alpinistams (pažengusiems)

 

Traumos II dalis. Ką daryti, kai nebegali nieko padaryti? Pirmos medicininės pagalbos veiksmai esant sunkiai traumai. Pageidaujama būti praėjus pirmos pagalbos, imobilizacijos, kraujavimo stabdymo kursus.
Galimos datos: gegužės 12 d., 25 d., birželio 2 d.

 

Šių mokymų metu sužinosite, nuo ko pradėti, ką (pa)tikrinti ir ko nepraleisti teikiant pagalbą sunkią traumą patyrusiam asmeniui. Kokie elementariausi veiksmai gali išgelbėti gyvybę? Kaip ir kada pranešti gelbėjimo tarnyboms apie sunkią traumą?

 

Pirma teorinė ir praktinė dalis vyks salėje. Traumų teorija ir daug praktikos (3 – 4 val.).
Antroji dalis vyks miške, natūraliomis žygio sąlygomis. Bus imituojamos sudėtingos situacijos (trukmė – apie 2-3 val.)

 

Susirinkus grupei, kursai gali būti organizuojami ne tik Vilniuje.

 

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu kaste.mateikaite@gmail.com