Vasario 5 d., antradienį LAA rengta diskusija-seminaras „Aukštuminis alpinizmas. Ką reikia žinoti?“ sulaukė didžiulio susidomėjimo. Edukaciniame renginyje dalyvavo apie 200 kalnų mylėtojų, kuriems buvo įdomu išgirsti patyrusių alpinistų prisiminimus ir patarimus apie aukštuminius kopimus. Diskusiją moderavo LAA prezidentas Kęstutis Skrupskelis.

Gerai žinomas alpinistas Saulius Damulevičius papasakojo, kaip pradėjo kopti į kalnus, kaip ruošiasi aukštuminėms ekspedicijoms. Pirmasis lietuvis, užkopęs į visų žemynų aukščiausias viršūnes, keliautojas Vladas Vitkauskas prisiminė, kaip atrodė tuometiniai kopimai į aukštesnes nei 6 km viršūnes ir kas jam svarbiausia tokiose ekspedicijose.

2018 metų geriausiu Lietuvos alpinistu išrinktas Davidas Gegužinskis paaiškino, kaip jam pavyko per vieną sezoną įkopti į net tris aukštesnes nei 7 km viršūnes. Kalnų gydytoja, terapeutė Kastė Mateikaitė apžvelgė  esminius pokyčius, vykstančius žmogaus organizme peržengus „normalaus“ aukščio ribą. Renginyje taip pat aptarta pasiruošimo tokioms ekspedicijoms tema, kalbėta apie mitybą, reikalingą inventorių ir iššūkius, kuriuos alpinistams tenka įveikti. Išsamesnę renginio santrauką pateiksime artimiausiu metu.

Dėkojame renginio draugui ir rėmėjui: Lukla.lt ir Neverest Adventures!

Rūtos Šaltmerytės nuotraukos