Lietuvių alpinistų komanda jau savaitę „apšilinėja“ Alpėse prieš vieną rimčiausių išbandymų savo gyvenime – Eigerio (3970m) šiaurinės sienos šturmą. Techninį alpinizmą propaguojantys Artūras Bazys su Matu Miliumi ir Ernestas Markšaitis su Julium Survila dviem ryšiais bandys „išspręsti“ paskutinę Alpių problemą Nordwand’ą.

Alpinistai intensyviai rengiasi Chamonix, Prancūzijoje. Po treniruočių abu ryšiai pralipo pirmą rimtą maršrutą (Nominee crack Grand North Couloir) į gražuolį Alpių bokštą Petit Dru (3733m). Tiesa, viršūnės komanda nepasiekė, pritrūko laiko.

Jei viskas klostysis sėkmingai, vasario pabaigą alpinistai praleis Šveicarijoje. Pirminis Juliaus ir Artūro sumanymas buvo pralipti Matterhorno šiaurinę sieną žiemą. Tačiau besikeičianti komanda, pasipildžiusi pajėgiais nariais išsikėlė dar ambincingesnį tikslą.

Komandos nuoseklus darbas ir ėjimas į priekį teikia daug vilties. Ypač geros formos yra komandos narys Julius Survila. Prieš atvykdamas į Alpes, jis dvi savaites praleido Novegijoje. Vienas iš IceCamp.lt organizatorių įrašė Lietuvos vertikalaus ledo rekordą. Ryšyje su Vytautu Mažeika pralipo ilgiausią Hemsedalio apylinkių ledokritį Grutenutfossen (WI V, ~270m).

Nordwand’ą alpinistai ketina kopti klasikiniu Heckmair’io maršrutu. 1800 vertikalių metrų pareikalaus ne tik daug jėgų, bet ir vienos ar dviejų šaltų nakvynių maršrute ant sienos.

Papildyta
Ketvertukas jau atvyko į Lietuvą. Alpinistai kelionėje pakeitė planus ir šturmuoti Eigerio nevyko. Gamtinės sąlygos neleidžia kopti žymiausioms šiaurinėmis Alpių sienomis. Maršrutuose beveik nėra ledo. Dėl to neįmanoma ne tik organizuoti saugą, bet ir sklandžiai dirbti su ledo įrankiais. Alpinistai dar kartą bandė tuo pačiu maršrutu pasiekti Dru viršūnę. Pralipę raktinę vietą, link viršūnės kylančios uolos be ledo privertė dar kartą pasukti atgal.