Birželio 8-9 dienomis sodyboje „Ilgajis“ vyko tradicinis alpinistų senjorų renginys „Balticum“. Tai – ilgametes tradicijas turinti šventė, suburianti trijų Baltijos šalių alpinistus. Į renginį atvyko 11 alpinistų iš Estijos, 12 iš Latvijos, dalyvavo ir 35 senjorai iš Lietuvos.  Šventės – susitikimo atidarymo metu pagerbtas Baltijos kelio trisdešimtmetis, kuris gražiai siejasi su ilgamete Baltijos šalių alpinistų draugyste.

„Prisimename, buvusiose kalnų stovyklose mūsų šalių atstovai visada išsiskyrė organizuotumu, gražia apranga, turėjome nemažai bendrų renginių ir daug bendrų įkopimų. O dabar planuojame keliones po visą pasaulį. Praėjus porai dienų trys draugai iš mūsų klubo išvyko į Gvatemalą“, – džiaugiasi šventės organizatoriai.

Puikią nuotaiką renginiui suteikė tuometinis kandidatas į TSRS rinktinę kopimui į Everestą, Perkūno choro dirigentas Romas Misiukevičius su akordeonu.

Buvo paminėti sportinių renginių ir įkopimų jubiliejai:
1958 – 60 metų 1-jai Baltijos alpiniadai (atvyko 1 alp. iš EST, 4 LAT, 2 LTU)
1969 – 50 metų 1-jai Lietuvos alpiniadai ir Žalgirio viršūnės pirmajam įkopimui
1979 – 40 metų Vilniaus universiteto viršūnės ir Nemuno viršūnės pirmiesiems įkopimams.

Nuleidus susitikimo vėliavas, susitikimo – šventės estafetė perduota Estijos alpinistams. Būtent čia kitąmet ir vyks renginys.

Renginį parėmė Lietuvos alpinizmo asociacija ir Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“.

Romualdo Augūno nuotr.