Alpinistų traukos kalnams nestabdo ir COVID-19 pandemija.

Antrąjį gruodžio savaitgalį Lietuvos alpinizmo asociacijos kasmet organizuojamame renginyje, buvo pristatyti ir įvertinti šių metų Lietuvos alpinistų pasiekimai. Gaila, kad šių metų pandeminė situacija privertė renginį organizuoti nuotoliniu būdu ir galimybės susitikti su ilgai nematytais ir išsiilgtais bendražygiais nebuvo.
Nors šie metai prasidėjo puikiomis ledo alpinizmui tinkamomis sąlygomis tiek Europos, tiek ir vidurinės Azijos kalnuose, vėliau užgriuvusi pasaulinė pandemija visiškai sustabdė keliavimo galimybes. Tai lėmė, kad nei sudėtingų kalnų žygių (paprastai jie vykdomi nuo civilizacijos nutolusiuose regionuose), nei aukštuminių įkopimų (virš 6000 m aukščio), kuriems šių metų pavasario ir rudens sezonai buvo uždaryti dėl COVID-19 apribojimų beveik nebuvo vykdoma.
Vidurvasarį, trumpam atsivėrus sienoms, Lietuvos alpinistai išskubėjo į Europos kalnus. Techninėje klasėje dominavo ataskaitos pateiktos iš Alpių kalnų. Dar įvairesnė situacija buvo uolinėje klasėje, čia pasinaudodami trumpa laisvo keliavimo galimybe alpinistai kopė ne tik Europos bet ir Sinajaus pussiasalio (Egipte) ar net Arabų pussiasalio kalnuose (Omane).
Matyt kaip nujausdami artėjantį „lock-down‘ą“ alpinistai ypač gausiai šiemet pateikė ledo įkopimų ataskaitų. Geriausiu šių metų įkopimu įvertinta Gyčio Burausko ir Tatjanos Kravčenko Dolomitinėse alpėse įveiktas WI5 kategorijos Damoklo kardo krioklys (La Spada di Damokle). II-oji vieta atiteko Norvegijoje Rjukan‘o regione Juledagsfossen (WI4) 200 m ilgio, bevei vertikalų ledo maršrutą įveikusiems Gediminui Karveckui, Ritai Šulgei ir llonai Antonovičiūtei. III-ąja vieta apdovanoti Norvegijoje Hallingdal regione kopę Juras Jorudas ir Dominykas Mazur. Jie įveikė Ridalsbergel WI4 kategorijos 180 m ilgio) ledo maršrutą.
Uolinėje klasėje jau nebe pirmus metus iš eilės geriausias pripažinti, šiuo metu Prancūzijoje gyvenantys Gediminas ir Saulė Simučiai, kurių Omane esančiuose Hajar kalnuose įveikta vertikali Jebel Misht kalno pietryčių siena buvo daugiau nei kilometro ilgio. Kopdami šį sudėtingą 6b uolinės kategorijos maršrutą ant sienos alpinistai praleido net 2 paras. II-oji vieta atiteko tam pačiam Gediminui Simučiui su porininku iš Šveicarijos Cyrill Boesh sulipusiems Pietine Grand Capucin Prancūzijos-Italijos Alpių siena, įveikus L’echo des alpages ED+ 7a 460 m ilgio maršrutą. III-ioji vieta atiteko taip pat naują regioną Lietuvos alpinistams tyrinėjusiam Kęstučiui Skrupskeliui, kuris su nebe pirmus metus pažįstamu porininku Michailu (Михаил Хоменюк) šiais metais įkopė į Michelso kalną (Sinajaus pussiasalyje) įveikdami daugiau nei 200 m aukščio uolinį 6a maršrutą Reborn.
Techninėje klasėje pirmąja vieta už įkopimą į vieną gražiausių, Chamonix miestelį Prancūzijoje puošiančių Alpių sienų Anguille du Dru, Allain Leninger maršrutu (TD+ 5c kategorijos) apdovanoti Gediminas Simutis ir jo porininkui iš Šveicarijos – Cyrill Boesh. II-ąja vieta džiaugėsi sudėtingą ir nuostabiais vaizdais atsiveriantį travesą Berno Alpėse Monch’o viršūnę pietrytine-pietvakarine keteromis (AD 5c kategorijos) įveikę Justas Staniulis ir Mindaugas Kurmauskas. Trečioji vieta atiteko klubo “Virvė laisva” komandai vadovaujamai Gintaro Čepo, kartu kopę Laima Vaisliauskaitė, Mantas Tamonis, Gytis Burauskas, Šarūnas Badauskas ir Arūnas Prosevičius įveikė Anguille d’Entreves traversą (AD 5a kategorija).
Už „Naujų Horizontų“ atradimus, ir niekada neliptų maršrutų įkopimus Omane, bei pateiktus jų aprašymus šiemet apdovanoti Gediminas ir Saulė Simučiai.
Už alpinizmo populiarinimą ir ypatingai gausiai kasmet teikiamas detalias įkopimų ataskaitas, siekiant perduoti patirtį ir žinias ateityje kopsiantiems tuos pačius maršrutus alpinistams, apdovanotas „Virvė laisva“ klubo vadovas Gintaras Čepas.
Visas pateiktas ataskaitas galite rasti Lietuvos alpinizmo asociacijos tinklapyje https://alpinist.lt/2020-metai/

Čempionatas būtų neįmanomas be jo organizatorių ir rėmėjų. Dėkui mus parėmusiems ir čempionato prizininkus apdovanojusiems Decathlon, Grynam Ore, Lukla ir Montis Magia.
Dėkui sudėtingos teisėjavimo užduoties nepabijojusiems teisėjams: Arūnui Kamanduliui, Vilmai Tubutytei ir Šarūnui Zigmantui.
Didelis ačiū šiemet nuotolinį čempionatą organizavusiam Eimučiui Karčiauskui. Dėkui visiems teikusiems ataskaitas ir besidalinantiems savo patirtimi!