Lapkričio 21 d. Vilniuje įvyko 55-ojo Lietuvos alpinizmo ir kalnų turizmo čempionato apdovanojimų vakaras, kurio metu buvo įvertinti geriausi šių metų alpinistai ir žygeiviai.

Kaip visuomet, renginys pritraukė gausų alpinistų ir kalnų sporto entuziastų būrį iš visos Lietuvos. Dalyviai rinkosi pasveikinti kolegas su sėkmingais įkopimais ir aptarti planų kitiems metams. Jubiliejiniame čempionate buvo įteikti 55 medaliai ir išdalinta daugybė prizų, kurių vertė gerokai perkopė 2000 eurų. 

Prieš paskelbiant čempionato nugalėtojus, Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius trumpai pristatė asociacijos veiklą, per metus nuveiktus darbus ir ateinančių metų planus. Prezidentas ypatingą dėmesį skyrė „Padėk Nepalui“ akcijos, inicijuotos kartu su žymiu alpinistu Vladu Vitkausku, aptarimui. Akcijos metu daugiau nei 200 žmonių ir organizacijų suaukojo virš 6300 eurų, kurie buvo skirti labiausiai paramos stokojantiems Nepalo žmonėms.

Šiais metais čempionato dalyviai pateikė 33 įkopimų ir kalnų žygių ataskaitas, pagal kurias teisėjų kolegija nustatė nugalėtojus 5-iose čempionato klasėse: uolinėje (kopimai į stačias uolų sienas), ledo (kopimai užšalusiais kriokliais), techninėje (kopimai sniegu, ledu ir uolomis), aukščio (kopimai į virš 6000 m aukščio viršūnes) ir kalnų žygių.

Uolinėje klasėje nugalėjo Arūno Kamandulio, Vytauto Gudelio ir Vytauto Mažeikos trejetas, sudėtingu maršrutu įkopęs į Aiguille du Grepon viršūnę (3482 m) Prancūzijoje. Bendras maršruto aukštis – 850 metrų. Pagrindinį prizą – SKYLOTECH virvę – nugalėtojams įsteigė bazinestovykla.lt.

Ledo klasėje aukso medalius pelnė Julius Survila ir Vytautas Mažeika, įkopę „Repentance super“ ledokričiu, kuris yra vienas žinomiausių ir įsimintiniausiu ledo maršrutų Cogne regione, Italijoje. Prizus šios klasės nugalėtojams įsteigė kompanija „Lukla“.

Techninėje klasėje, kurios mecenatu tapo „Petzl“, nugalėtojų medaliais apdovanoti Gediminas Simutis (kopęs kartu su alpinistu iš Šveicarijos) bei Artūro Bazio ir Ričardo Čerbulėno dvejetas. Alpinistai skirtingu metu įkopė lietuvių anksčiau nekopta šiaurine Eigerio viršūnės (3970 m) siena Šveicarijoje. Stati, 1800 m vertikalaus peraukštėjimo siena dėl didelio nelaimingų atsitikimų skaičiaus, pirmą kartą bandant įveikti šį sudėtingą maršrutą, dar vadinama „mirties siena“.

Kalnų žygių klasėje aukso medaliai įteikti Lauryno Marcinkaus ir Donato Zigmanto vadovaujamam žygeivių šešetui. Puikiai fiziškai ir techniškai pasiruošusi komanda atliko šeštos (pačios sudėtingiausios) kategorijos žygį Centrinio Tian Šanio regione, kuriame šiais metais vyko ir kalnų turiada. Šis žygis truko 26 dienas, jo metu įveiktos 2 viršūnės, sudėtingu kalnų reljefu nukeliauta 180 kilometrų. Vertingus prizus nugalėtojams įteikė „Lukla“.

Aukščio klasėje, nugalėjo Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius. Alpinistas šią vasarą įkopė į 2 šiauriausius pasaulio „septyniatūkstantininkus“ – Chan Tengri (7010 m) ir Pergalės (7439 m) viršūnes. Už šiuos įkopimus S. Damulevičius pelnė ir „Metų alpinisto“ apdovanojimą. Jam „Montis magia“ įteikė specialų prizą – Osprey Mutant kuprinę.

Beje, Lietuvos alpinizmo asociacija specialiu prizu „Už naujus horizontus“ taip pat įvertino Vytautą Bukauską, kuris teisėjus vėl nustebino savo žygiais į atokiausius pasaulio kampelius, tuo iš tiesų praplėsdamas Lietuvos alpinistų įkopimų geografiją.

Lietuvos alpiizmo asociacija dėkoja čempionato rėmėjams: alpinistinės įrangos gamintojams ir platintojams „Petzl“, „Montis magia“, „Lukla“ ir bazinestovykla.lt, kelionių žurnalui „Kelionės ir pramogos“, leidyklai „Aukso pieva“.

Dėkojame teisėjų kolegijai: Pauliui Jakutavičiui (vyr. teisėjas), Algimantui Jucevičiui, Mariui Pulkauninkui, Sauliui Barauskui ir Sauliui Saikauskui.

Taip pat dėkojame renginio organizatoriams – Vilmai Tūbutytei, Ilonai Antonovičiūtei, Ievai Oskolokaitei, Irmai Šopienei, Juliui Survilai, renginio fotografei Eglei Šiškauskienei ir diplomų dizainerei Eglei Kirdulytei.

Visas čempionato ataskaitas rasite internete.

Pilnas prizininkų sąrašas