Jau rašėme apie Pasaulio uolų laipiojimo čempionatui besirengiančią Lietuvos rinktinę. Siūlome iš arčiau susipažinti su visais rinktinės nariais, kurie atsakė į užduotus 10 klausimų.

1. Vardas, pavardė, amžius, klubas, pravardė (ar nick’as).
2. Kiek metų laipioji? Kaip pradėjai?
3. Geriausias pasirodymas varžybose.
4. Aukščiausi greidai (praliptos problemos ant uolų – onsight, leading, bouldering).
5. Pomėgiai (be laipiojimo).
6. Mėgstamiausias laipiotojas ar laipiotoja.
7. Įsimintiniausia laipiojimo kelionė.
8. Koks sportas veža be laipiojimo?
9. Mėgstama muzika, filmas, knyga.
10. Ką tau reiškia atstovauti Lietuvą?


1. Vilimantas Petrašiūnas, 22 metai, Laipiotojų uolomis klubas (LUK), Vilis, Vilia, Willy.
2. Pirmą kartą lipti pabandžiau prieš 6 metus. Prieš tai lankiau Jaunųjų turistų būrelį (turizmo technika). Ten pakvietė buvęs mano geografijos mokytojas Dalius Pranculis, kuriam labai didelis ačiū, nes greičiausiai jeigu ne jis, laipiojimo ir nebūčiau atradęs (nors kas ten žino). Su komanda dalyvavome Montis Magijos organizuotose KKT varžybose, kur buvo laipiojimo siena. Labai norėjau ją išbandyti, po varžybų pasiprašėme, pamėginti suaugusiųjų trasą (buvome žali moksleiviai), todėl mus prižiūrėjo Margarita :), nusileidus nuo palubės, ji pasiūlė ateitį į Jų salę. Taip aš ten jau 6-ti metai.
3. Kažko ypatingo išskirti negaliu. Džiaugiuosi, kad esu laimėjęs visas Lietuvos boulderingo taures LBT (metinis įvertinimas), Lietuvos sudėtingojo laipiojimo čempionatą, Minske Rush varžybas, kelis kartus apdovanojo Latvijoje.
4. Bouldering 8A ir 7C FLASH, su virve – 8b ir 7c+ ONSIGHT. Tikiuosi šią vasarą pagerinti rezultatus.
5. Kaip juokauja boulderingistai „be laipiojimo, mėgstu boulderinti“. Panašiai ir man. Mėgstu snieglentę, jei būtų aplink kalnai, leisčiausi su MTB.
6. Mėgstamiausias iš nuotraukų, filmų? 🙂 Labiausiai man patinka keliauti su Egle (mano mergina).
Praėjusią vasarą daug laiko praleidau su Markus Jung, bendrą kalbą radom per 10min bendravimo ir likusį laiką (3savaites) jausmas buvo, jog Marką pažįstu jau daug metų. Norėčiau pakeliauti su juo dar kartą.
Žinoma tokiem kaip Ondra, Sharma, Grahamas, Andrada ir daug kitų keliu nykštį už jų fanatiškumą laipiojimui.
7. Visos turi kažką… pirma savarankiška kelionė su Egleču į Krymą, vėliau į Tarną. Slovėnijos kelionė per baisingą karštį Misja Pec antisezono metu…
8. Snieglentės, MTB (smarkiai nebandžiau, bet labai noriu), smagu su draugais ir kamuolį paspardyti.
9. Oj… muzika, neturiu mėgstamiausios muzikos, klausau beveik viską, svarbiausia, kad tiktų nuotaikai. Filmas – taip pat. Knyga – guidebook‘as pakeliui prie uolų (renkamės maršrutus).
10. Atstovaudamas Lietuvą, jaučiu garbės ir atsakomybės jausmą. Noriu, kad visiems komandos nariams pasisektų kuo geriau, noriu, kad visi išgirstų, jog lietuviai ir be uolų gali lipti ir užlipti.


1. Kipras, Baltrūnas, 18 metų, LUK, Chipro.
2. Prieš  4 metus pradėjau laipioti atvestas draugo, patiko ne iš karto.
3. Jaunimo Pasaulio čempionate likau 28. Pabaltijo taurės etape BOBE – 2 vieta, 2010 LBT – 2 vieta.
4. Sportinio laipiojimo redpoint 8b+, onsight 7c+.
5. Merginos, grojimas gitara, vakarėliai.
6. Melissa Le neve, Dani Andrada.
7. 2010 vasaros ir 2009 kelionės į Melobloco.
8. Banglentės, futbolas, krepšinis, šuoliai į tolį su slidėmis.
9. Regis, hip hop.
10. Garbė bei atsakomybė.


1. Karolis Rutkauskas, 21 metai, LUK, piratas, čigonas 😀
2. Šių metų rugsėjo 15d. bus 4 metai. Magnezijos maišelį ir batelius nusipirkau dieną prieš, kai nuėjau į salę, nes jau žinojau kad tai darysiu visa gyvenimą.
3. LBT 2011 3 etapas, 4 vieta. Niekada negalvojau dalyvauti laipiojimo varžybose iki tol, kol supratau, kad jos padeda tobulėti. Mano dalyvavimas varžybose prasidėjo 2011m.
4. 7c+ onsight(sportinis, Frankenjura), 7C+ redpoint (boulder, Fontainebleau), 7B+onsight (boulder, Fontainebleau), čia aukščiausi 😀
5. Slackline, skatebord, dviračiai (greiti).
6. Daniel Woods, Dimitry Sharafutdinov.
7. Tikrai nuoširdžiai atsakysiu. Mes taip keliaujam, kad kiekviena jų yra neužmirštama :DDD
8. Dviračiai.
9. Old school rock, BATMAN, Senis ir jūra.
10. Savo šalį atstovaut kaip laipiotojui be galo malonu. Tai suteikia galimybę kilstelt laipiojimo lygi Lietuvoje, ką ir noriu daryti.


1. Rūta Keršiulytė, 21 metai, LUK.
2. Apie 4 metus. Atsitiktinai pamačiau reklamą, tuomet internete susiradau, kur galima išbandyti šį sportą Vilniuje, ir atėjau.
3. LBT esu užėmusi pirmą vietą, o užsienyje šiemet dalyvavau tik Latvijos varžybose BOBE, kuriose užėmiau antrą vietą.
4. 7b+ redpoint (boulderingas, Fontainebleau), 7a redpoint (sportinis, Ceuse).
5. Plaukiojimas, dviračiai, bėgiojimas, tinklinis, slackline ir groju pianinu.
6. Nors autoriteto laipiojime neturiu, tačiau paskutiniu metu žiūrint varžybas patiko vokietė Juliane Wurm ir slovėnė Mina Markovic.
7. Dar dabar kuo puikiausiai prisimenu savo pirmąją laipiojimo kelionę į Maljorką, kai drebančiom kojom užšliaužiau ant savo pirmosios trasos kažkokios 6a. Bet taip pat paskutinė kelionė į Fontainebleau man buvo atradimas, kai pirmą kartą pamėginau boulderingą.
8. Bėgti ir plaukti.
9. Knyga – „Alchemikas“ ir kitos Paulo Coelho knygos, mėgstamiausio filmo neturiu, muzika – įvairi.
10. Jaučiu atsakomybės jausmą, nes visada atrodo, kad laipioji tik sau, o dabar stengsiuosi ne tik dėl savęs, bet dėl savo komandos ir šalies. Taip pat man didelė garbė, kad kiti pasitiki manimi ir siunčia mane kaip Lietuvos atstovę. Stengsiuosi nenuvilti.


1. Matas Dominas, 19 metų, Miegantys drambliai.
2. Laipioju keturis su puse metų. Į laipiojimą mane atvedė tėtis. Anksčiau jis buvo kalnų turistas ir tuo metu kaip tik įsidarbino laipiojimo salėje, tad įkalbino ir mane pradėti laipioti. Buvau bandęs tai ir anksčiau, tačiau šį kartą užkibau. Tuo metu, kai aš būdavau salėje, kaip tik laipiodavo tuo metu vieni stipriausių Lietuvos laipiotojų Mantas Blėda bei Gediminas Simutis. Matydamas, kaip jie laipioja, turbūt ir pats norėjau kada nors taip laipioti.
3. Ne kartą esu užėmęs prizines vietas LBT tiek C tiek A grupėse. Taip pat buvau pirmas „Vasario monstruose“ bei „BOBE“, BC grupėje (tik neatsimenu kuriais metais).
4. Boulderingo 7B RP, sportinio 8a RP, 7b FL, 7a+ OS.
5. Be laipiojimo, aš dar esu skautas (jau šešis metus).
6. Mėgstamiausio laipiotojo ko gero neturiu.
7. Pernai vasarą, skridome į Briuselį, o iš ten iki Gorges du Tarn (pietų Prancūzijoje) keliavome autostopu. Beveik mėnesį praleidome Tarn’o slėnyje. Taip pat aplankėme didžiulį ekstremalaus sporto festivalį Vibram Natural Games.
8. Mėgstu žaisti frisbį ir futbolą.
9. Muzikos klausau labai įvairios, nuo seno roko ir regio iki D&B ir dubstep’o. Knyga – Dž. Keruakas „Kelyje“, o filmas – „Into the Wild“.
10. Iš pradžių į čempionatą norėjau važiuoti tik todėl kad tai tikrai aukšto lygio varžybos kuriose sudalyvauti, manau, kiekvienam laipiotojui būtų didelė garbė. Tačiau dabar suprantu, kad didesnė garbė yra ne dalyvauti, o galimybė atstovauti savo šalį Pasaulio čempionate. Tai ne šiaip kokios varžybos kaimyninėse šalyse. Nors puikiai suprantu, kad nugalėtojų pakyla man dar labai toli, stengsiuos Italijoje pasirodyti kuo geriau.


1. Juozas Bobina, 17 metų, Miegantys drambliai, Bogis.
2. Beveik 4 metus. Pasikvietė Matas. Ačiū jam. ;]
3. Baltijos taurės keliuose etapuose pirmos vietos jaunių grupėse.
4. Bouldering trejas 7B+ ir 7A flash, lead daug nelipau dar gal 7b/b+.
5. Visas kitas sportas. VISKĄ mėgstu!
6. Daniel Woods, Paul Robinson, David Graham..
7. 2010 pavasaris su Deimante ir Jonu keliavom į Albarracin. Oh kaip ten smagu…
8. Krepšinis, labai tas kur už Atlanto.
9. Pastaruoju metu muzika tai bet kokia, viskas priklauso nuo nuotaikos ar aplinkos. Bieberio gal dar tik neklausau. ;] Filmų ir knygų yra LAAABAI daug tai sunku pasakyti. Filmai gal „Lucky number Slevin“, „Reign over me“, „It’s kin of a funny story“. Knygos gal Kalėdos trilogija „Pasmerkti“ ir ten kažkokie kiti panašūs.
10. Reiškia daug. Tai itin gerai skamba kitiem pasakojant. Tačiau tai yra labai didelė atsakomybė, bei motyvacija ir paspirtis treniruojantis.