LTOK žiemos festivalio metu naujiena – Ledo laipiojimo varžybos „MMK Ledo kirtis 2016“. Naujiena ne tik tarp olimpinių sporto šakų, bet ir Lietuvos alpinizmo istorijoje rimtesnis žingsnis organizuojant šios šakos varžybas, o taip pat puiki galimybė pristatyti šią sporto šaką festivalio lankytojams.

2016 m. vasario 6d. Druskininkų „Snow Arena“ Lietuvos Tautinis Olimpinis komitetas suorganizavo Žiemos Olimpinį festivalį. Festivalio metu vyko įvairios varžybos, parodomieji žiemos sportų pasirodymai: ledo ritulys, dailusis čiuožimas, snieglentininkų pasirodymas, akmensvydis, orientacinis, bėgimas ir kiti.

Viena iš festivalio pristatytų naujienų Lietuvoje – Ledo laipiojimo varžybos „MMK ledo kirtis 2016“. Tokios varžybos Lietuvoje buvo organizuojamos pirmą kartą, ant pirmą kartą išlietos dirbtinės ledo sienos patalpoje – Snow Arenoje. Ledo laipiojimo varžybas organizavo aktyvus Lietuvos alpinizmo asociacijos narys Montis magia klubas.

Gana per trumpą laiką Snow Arenos atstovai konsultuojantis su Montis magia klubu „išaugino“ 8 metrų aukščio ir 24 metrų pločio ledo sieną. To pakako suorganizuoti varžybas, bei leisti išbandyti šį sportą visiems norintiems.

Ledo laipiojimas – tai alpinizmo sporto rungtis, kada lipant reikalingos specialios kopimo priemonės. Ledas yra slidus, tad rankomis laikytis ir vien tik batais lipti tikrai neįmanoma. Kopiant yra naudojami ledo įrankiai (ledkirčiai), tam kad juos laikant rankose, būtų galima įsikirsti į ledą bei alpinistinės „katės“ (specialios nagės ant batų), kad būtų galima kojomis įsikirsti į ledą ir tvirtai ant jo „stovėti“.

Žiemos festivalio metu norinčių lipti ledo siena panoro per 100 žmonių, tai rodo, kad naujos ir nebandytos sporto šakos lietuvius labai domina. Pirmą kartą ledo siena lipusi Ingrida dalinasi įspūdžiais: „Manau, kad tokio pobūdžio varžybos yra reikalingos, nes jos skatina, mus lietuvaičius ne tik išbandyti savo jėgas naujose veiklose, bet ir susipažinti, praplėsti žinias apie galimas alternatyvias sporto ar laisvalaikio rūšis. Sudalyvavusi varžybose galiu teigti, kad likau maloniai nustebinta, jog apskritai alpinizmas yra viena iš tų veiklų, kuri ne tik reikalauja fizinių jėgų, bet ir išsamių metodinių žinių. Nusileidusi nuo sienos buvau maloniai palaikoma aplinkinių žiūrovų, o užplūdęs adrenalino jausmas skatino mintis, kad norisi dar kartą lipti ir dar kartą… Smagu, kad dalyvių skaičius tikrai nemažas ir tai tik parodo, jog mūsų tautiečiai linkę susipažinti su naujovėmis. Nuoširdžiai esu dėkinga visiems Montis magia klubo instruktoriams, kurie dėmesingai supažindino su veikla, pravedė instruktažą ką ir kaip reikia daryti, kokia bus varžybų eiga ir svarbiausia, kad net bandant kažką naujo, saugumo jausmas buvo 100 procentinis. Viliuosi, kad tokio tipo varžybos bus rengiamos ne paskutinį kartą ir susidomėjusių dalyvių skaičius tik augs.“

Alpinizmo ir ledo laipiojimo mėgėjai, alpinistai bei profesionalai dalyvavo varžybose. Sportininkai galėjo startuoti dviejose ledo laipiojimo rungtyse: techninio lipimo (sudėtinga trasa, kurioje reikia ištvermės, gerų lipimo technikos įgūdžių ir greičio) ir greito lipimo (speed climbing), kur buvo varžomasi, kas greičiau įveiks 8 m vertikalų ledo atstumą. Pirmieji Lietuvoje Ledo laipiojimo varžybų nugalėtojai: techninėje trasoje trečia vieta atiteko Viliui Jorudui, antroji Dariui Nekrasovui ir pirmoji Arūnui Kamanduliui. Greičio trasoje trečioje vietoje vėl atsidūrė Vilius Jorudas, antroje Saulius Serapinas ir ant pirmosios vietos pakylos užlipo Justas Valskis. Merginų / moterų sudalyvauti varžybose panoro labai nedaug, tad buvo apdovanota viena pati stipriausia ir techniškiausia mergina Kristina Aluozaitė.

Alpinizmo instruktoriaus Arūno Kamandulio, Ledo laipiojimo varžybų pirmos vietos techninėje trasoje laimėtojo komentaras apie šias varžybas: „Pirmą kartą dalyvavau ledo laipiojimo varžybose ir buvo super smagu. Gera nuotaika, atsipalaidavę dalyviai ir draugiška konkurencija. Labiausiai patiko, kad po atrankų greituminėj trasoj jaučiausi visiškai ramus, o per atkrintamąsias visiškai pasikroviau malkų, nors ir lipau greičiau. Įpūtė azarto toks patyrimas!“

Snow Arenos direktorius Andrius Stasiukynas pažadėjo, kad ledo siena liks, bus auginamas vis storesnis ledo sluoksnis. Tikimės, kad tai taps puiki treniruočių vieta, kur bus galimybės treniruotis bet kuriuo metų laiku, o tie, kas nėra bandę, atvykę į Snow Areną nuo šiol galės ne tik paslidinėti, bet ir išbandyti šią sporto rūšį.

Montis magia klubas, aktyvus Lietuvos Alpinizmo asociacijos narys, tikisi, kad ši graži iniciatyva ir padaryta pradžia išaugs į tradicines Ledo laipiojimo varžybas.

Organizatoriai dėkoja Lietuvos Tautiniam Olimpiniam komitetui ir Snow Arenai už suteiktą galimybę organizuoti pirmąsias Ledo laipiojimo varžybas, o Lietuvos Alpinizmo Asociacijai už pasitikėjimą ir paramą.

Varžybų rezultatai