Spalio 14 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi ir Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu apdovanojo per 100 geriausių šalies sportininkų ir jų trenerių, pasižymėjusių 2019 metų Pasaulio ir Europos čempionatuose.

Tarp apdovanotojų ir šeši alpinistai, pernai įveikę sudėtingą žygį Pietvakarių Pamyre (VI kategorija). Šis žygis vasarį Tarptautinės sportinio turizmo federacijos rengiamame čempionate buvo pripažintas geriausiu.

Padėkos už pasiekimus buvo įteiktos žygio vadovui Jurui Jorudui ir žygio dalyviams Sauliui Damulevičiui, Laurynui Marcinkui, Irmantui Kašalynui, Remigijui Baravykui, Ramūnui Songailai.

„Smagu, kad tolimi ir nuošalūs mūsų žygiai pastebimi bei vertinami ir Tėvynėje. Be Lietuvos alpinizmo asociacijos (LAA) ir Lietuvos keliautojų sąjungos (LKS) indėlio šio įvertinimo tikrai nebūtume sulaukę“, – sakė žygio vadas J. Jorudas.

„Esate valingumo, susitelkimo ir geležinės valios pavyzdys. Savo pasiekimais ir pergalėmis jūs įkvepiate aplinkinius siekti savo svajonių ir tikslų. Taip pat ugdote patriotizmo ir pasididžiavimo savo šalimi jausmą“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Per 25 kalnų žygio dienas grupės nariai, nešini sunkiomis kuprinėmis, pėsčiomis įveikė apie 150 km, įkopė į 4 viršūnes (3 iš jų pavadintos lietuviškais vardais), perkopė 10 perėjų. Penkios iš jų buvo praeitos naujais maršrutais, joms suteikti lietuviški vardai: Vasario 16-osios (5650 m), Lietuvos 100-mečio (5900 m), Žygeivių (5180 m), Baltijos (5040 m) ir Ragučio (4807 m).

„Toks LAA narių įvertinimas valstybiniu mastu tik dar kartą įrodo, kad net ir mažoje, kalnų neturinčioje šalyje užauga aukščiausio lygio alpinistai. Ypatingai džiugu, kad tam dėmesį parodo ir valstybės vadovai. Lietuvos alpinistai nuo seno (D. Makauskas, G. Akstinas, V. Vitkauskas, S. Vilius ir kt.) garsina mūsų šalies vardą pasaulyje. Džiugu, kad užaugo nauja, ne mažiau ryžtinga ir ne mažiau talentinga alpinistų karta“, – kolegų įvertinimu džiaugėsi LAA prezidentas Kęstutis Skrupskelis.