Susidomėjimas ledo laipiojimu pastaraisiais metais auga ne tik visame Pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Vienas svarbesnių UIAA (Tarptautinės alpinizmo federacijos) tikslų – ledo laipiojimo įtraukimas į žiemos Olimpinių žaidynių programą. Pirmas žingsnis šia linkme jau žengtas. Ledo laipiojimas debiutuos 2014 metų Sočio žiemos Olimpiados parodomojoje programoje.

Lietuvoje ledo laipiojimu, kaip sportu, užsiima vis daugiau entuziastų iš aktyvių alpinizmo klubų. Kaip katalizatorius tam suveikė populiarėjančios lietuvių išvykos į Aukštuosius Tatrus žiemą, kur kasmet šventiniu ir po šventiniu laikotarpiu suvažiuoja geriausi Lietuvos alpinistai. Dauguma jų ne tik kopia į viršūnes, įveikinėja sudėtingas maršrutų linijas, bet ir gerina ledo laipiojimo įgūdžius ant užšalusių krioklių. Kitas svarbus dalykas, padėjęs pamatus ledo laipiojimui – tai atsiradusi galimybė įsigyti geriausią ledo laipiojimui skirtą įrangą Lietuvoje. Naujokui tai gali atrodyti brangu ir neįkandama. Todėl aistringi ledo laipiojimo entuziastai nuo 2008 metų pradėjo kasmet organizuoti išvykas į Norvegiją – Europos ledo laipiojimo meką. Kasmet į ledo laipiojimo stovyklą Hemsedalyje atvyksta vis daugiau tautiečių. O praėjusiais metais sulaukėme ir Lietuvos alpinizmo asociacijos palaikymo.

Oficialiai skelbiame, kad 2011 metais ledo laipiojimo stovykla atvira visiems norintiems ir vyks vasario 26 – kovo 12 dienomis.

Stovyklos tikslas – sukviesti Lietuvos ledo laipiojimo entuziastus ir naujokus išbandyti vertikalų ledą ir pasimėgauti nuostabia žieminės Norvegijos gamta. Užsiimsime tokia veikla. Dienomis laipiosime užšąlusiais ledo kriokliais, vakarais slidinėsime naktinėse Hemsedalio trasose. Vieną dieną praleisime kalnuose kopdami į „Skandinavijos Alpių“ viršūnę. Dalyvių pageidavimu, vieną dieną skirsime poilsiui – kultūrinei kelionei po fiordus.

Daugiau informacijos su organizatorių kontaktus rasite organizatorių tinklapyje. Iki pasimatymo Norgėje!