Jau rašėme apie tai, kas ruošiasi į kokius kalnus vykti vasarą. Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, ir jau pasigirsta vasaros nuotykių atgarsiai.

Jungtinis alpinistų klubas (JAK) grįžo iš Dolomitų. Be kasdienių uolų laipiojimo treniruočių, alpiniados dalyviai įkopė ir į įvairias viršūnes 8-iais maršrutais nuo IV iki V+ sunkumo kategorijos. Oras buvo pakankamai geras, visos dienos „darbinės“, pasakoja kelionės organizatorius Artūras Bazys.

Iš Kaukazo grįžo Juliaus Survilos vadovaujama grupė. Kelionės tikslas buvo aukščiausias Europos kalnas Elbrusas. Visi septyni komandos nariai į 5642m viršūnę įkopė iš šiaurinės pusės pro Lenco uolas. Julius pasakojo, kad regione gausu Rusijos kariškių. Vieną naktį alpinistų grupė nakvojo viename iš dviejų neseniai avariją patyrusių sraigtasparnių. Dėl to leidžiantis patraukė kariškių dėmesį ir buvo priversti ištrinti filmuotą medžiagą ir fotografijas.

Vakar grįžom iš Kaukazo, Bezengi rajono. 20 dienų kalnuose, apie 100 pakabintų virvių, 8 perėjos(5 kategorijos žygis), 3 viršūnės(2A,3A,4B), 5+3 bendražygiai, milijonas tonų sniego ir akmenų, virš 100 km žingsnių, tūkstantis kilogramų įspūdžių, grožio, nuotykių ir nuostabių jausmų… Tokiais įspūdžiais dalinosi VGTU TK komandos vadovas Gintaras Čepas.

Trumpai apie vasaros kalnus žadėjo artimiausiu metu papasakoti irgi Bezengi keliavęs Paulius Jakutavičius. Į Bezengi taip pat ruošiasi kita VGTU TK komanda, planuojanti praeiti penktos kategorijos kalnų žygį.

Įspūdingas lietuvaičių skaičius šiemet šturmavo vieną garsiausių Gruzijos kalnų – Kazbeką. 5033m aukščio viršūnė buvo pagrindinis Algimanto Jucevičiaus kasmet organizuojamos turiados tikslas.

Taip pat Gruzijoje sėkmingai tęsiasi sudėtingiausios ir vienos gražiausių ir sunkiausių regiono viršūnių – Ušbos 4710m, šturmas. Lietuvių trejetas, su Audriumi Pesecku priešakyje, aklimatizacijos metu klasikiniu maršrutu pakilo iki 4400m. Dėl lavininio pavojaus aukščiau nekopė. Nusileidę ir pailsėję, alpinistai kalną šturmuoja antrą kartą. Jie pasirinko Gabrieliaus Khergianio liniją į Pietinę Ušbą.

VUŽK trejetas grįžo iš Prancūzijos, kur Ekrinų nacionaliniame parke atliko kelis sėkmingus kopimus. Į tą patį rajoną rugpjūtį išvyksta Montis Magios komanda.

Kiti Vilniaus universiteto žygeiviai iš penkių narių, vadovaujami Šarūno Zigmanto, išvykę dviejų savaičių žygiui į Tadžikistaną. Komanda ketina Fanų kalnuose praeiti „poilsinę“ kalnų penkiukę ir įkopti aukščiausias jų viršūnes – Energiją 5109m bei Čimtargą 5487m.

Liepą Šveicarijoje, Grindelwalde viešėjo Xgenomo klubas. Tikslas buvo Berno Alpių trijulė: Monchas, Jungfrau ir Eigeris. Oro sąlygos buvo labai nepalankios. Didžiuliai temperatūrų skirtumai ir daug sniego kopimą darė neįmanomu. Jungfrau viršūnė dėl lavininio pavojaus buvo neprieinama, o Monch 4107m labai prastu oru ir minimalia aklimatizacija pavyko įkopti dviems alpinistams – Šarūnui Lapėnui ir Merūnui Janulavičiui. Praleidę keletą dienų aukštyje, alpinistai gerų orų nesulaukė.

Dar keli lietuvių alpinistai kopia į Chan Tengri. Vienam jų – Ernestui Markšaičiui pavyko pasiekti viršūnę.