2012 metų liepos 23 – rugpjūčio 16 dienomis Donato Zigmanto vadovaujama VUŽK komanda praėjo VI-os (aukščiausios) kategorijos kalnų žygį centriniame Pamyre (Tadžikijoje), kurį vaizdžiai pavadino „Rankliuftų žygiu“. Pamenate, Donato rašinys apie autonominį alpinizmą susilaukė didelio atgarsio alpinizmo bendruomenėje. Lapkričio mėnesį šis žygis buvo pripažintas stipriausias 2012 metų Lietuvos alpinizmo čempionate ir neturėjo lygių Balticum’e. Ir štai iš Maskvos atėjo dar viena puiki žinia. Tarptautinė sportinio turizmo federacija kalnų žygių klasėje Vilniaus Universiteto žygeivių klubui skyrė 3-iają vietą!

2013 kovo 5d. Maskvoje baigusi posėdžiauti Tarptautinės sportinio turizmo federacijos teisėjų kolegija nusprendė, kad VUŽK komanda, kurią sudarė Donatas Zigmantas (grupės vadas), Juras Jorudas (vado pavaduotojas), Irmantas Kašalynas ir Laurynas Marcinkus, tarptautinėje arenoje yra verta bronzos medalių.

Neakivaizdinėse varžybose rungėsi per 2012 metus sportinius žygius praėjusios ir komisijai ataskaitas pateikusios komandos. Keliautojai buvo vertinami keturiose skirtingose klasėse: pėsčiųjų, vandens, slidžių ir kalnų. Kalnų žygių klasei ataskaitas pateikė 31 komanda iš 5 skirtingų šalių: Rusijos (23 ataskaitos), Ukrainos (5 ataskaitos), Moldavijos (1 ataskaita), Kazachijos (1 ataskaita) ir Lietuvos (1 ataskaita). Net šeši žygiai pretendavo į aukščiausiąją VI-ą sudėtingumo kategoriją, bet teisėjų kolegija ne visus šešis pripažino atitinkančius šios kategorijos reikalavimus. VUŽK komandos žygio maršrute yra visos šeštąjai kategorijai reikalingos sudėtingiausios perėjos, bet, kaip užsiminė teisėjų kolegijos narys David Lechtman, bendras įveiktų kliūčių skaičius yra mažokas. VUŽK komanda būtų gavusi daugiau vertinimo balų, jei būtų praėjusi dar bent porą paprastesnių ir techninių sunkumų nesudarančių perėjų.

Tarptautinė sportinio turizmo federacija vienija 6 buvusios Tarybų sąjungos valstybes (Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Kazachiją, Moldaviją ir Lietuvą) ir rengia šių šalių keliautojų varžybas. Autonominiai sportiniai žygiai – kelionės laukiniuose kraštuose, kai komandos nariai keliauja ir visą daugiadienės kelionės mantą transportuoja vien tik savo raumenų pagalba, Tarybų sąjungos laikais buvo vystomi, skatinami, ir populiarinami visoje buvusioje sąjungoje. Komunistinei valstybei sužlugus, tokių žygių entuziastai įsteigė tarptautinę sportinio turizmo asociaciją, kuri ir toliau vienija tokių kelionių mėgėjus. Didžiausi pasaulyje tokio pobūdžio žygių entuziastai pasaulyje nuo tarybinių laikų išliko rusai.

VUŽK „Rankliuftų žygio“ dalyvius šiose tarptautinėse varžybose aplenkė tik dvi Maskvos aviacijos instituto (МАИ) turistų klubo komandos. Visą prizininkų pakylą užėmė po Tadžikijos Pamyro kalnus keliavusios grupės. Pirmąją vietą iškovojo A. Lebedevo vadovaujama МАИ komanda, kuri žygiavo per šiaurinį Pamyrą ir nauju maršrutu užkopė į Lenino 7150 m viršūnę. Antrąją vietą užėmė to pačio klubo, bet S. Romanenkovo vadovaujama komanda keliavusi po rytinėje Pamyro kalnų dalyje esantį Mukzolo kalnagūbrį. Ketvirtojoje vietoje liko į centrinį Kaukazą kopusi ukrainiečių grupė iš Kijevo.

Sveikiname Vilniaus universiteto žygeivius su neeiliniu žygio įvertinimu.

Visi rezultatai